21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Foto i wideo z drona z kamerą – artystyczna forma zarobku

2 min read
dron z kamerą

Jesteś profesjonalnym fotografem lub zajmujesz się produkcją wideo? W takim razie do realizacji swoich zadań służbowych potrzebujesz innowacyjnych narzędzi, które pozwolą Ci stworzyć imponujące projekty. Pamiętaj, że nawet standardowe realizacje wymagają profesjonalizmu, ponieważ umieszczając materiały na swoim Instagramie czy Facebooku (lub innych mediach społecznościowych), pokazujesz potencjalnym klientom swoje indywidualne umiejętności.

Sam aparat i kamera z dodatkowymi akcesoriami to jednak zbyt mało, by zająć się obsługą zewnętrznych zleceń. Dron z kamerą to dosłownie obecnie podstawa, która potrafi zapewnić nam wiele wspaniałych i niezapomnianych ujęć – niezależnie, czy chodzi o fotografię artystyczną, czy filmy z wesele, ślubu lub otwarcia centrum handlowego. Najazdy w końcu widoczną są dosłownie we wszystkich filmach i w dalszym ciągu robią wspaniały efekt.

Dron z kamerą – jak zarobić na swoim sprzęcie?

Nie jesteś profesjonalistą, który może konkurować z najlepszymi fachowcami w branży? W takim razie pamiętaj, że robiąc licencje i zgłaszając swoje loty, możesz udzielać pomocy firmom, które będą zajmować się remontami lub budową obiektów publicznych. Warto więc mimo wszystko rozważyć naukę latania, wyrobienie licencji i zapoznanie się z wszystkimi przepisami, które umożliwiają loty dronem nad miastem. Dzięki temu poznasz osoby odpowiedzialne za wydawanie takich pozwoleń i innych specjalistów w swojej okolicy. Gdy dojdziesz do wprawy w fotografii, będzie Ci o wiele łatwiej zrobić wspaniałe zdjęcia zapierające dech w piersiach, a dodatkowo zarobisz na swoim hobby pierwsze pieniądze.

Gdzie szukać klientów?

Najpopularniejszym rodzaje klientów są osoby, które szukają profesjonalnych fotografów na śluby i wesela. Trzeba jednak przyznać, że najlepsi fachowcy posiadają swoich pomocników, którzy obsługują drony, dlatego ciężko będzie znaleźć klientów dla kogoś, kto nie posiada portfolio. Można jednak spróbować zrealizować kilka sesji, wykorzystując dron z kamerą za darmo. Z zebranymi materiałami nie tylko stworzysz portfolio, ale stronę internetową z ofertą. Dzięki temu będziesz mieć materiały udowadniającymi swój poziom.

Spróbuj również niekonwencjonalnych sposobów. Interesującym przykładem, gdzie wykorzystać dron z kamerą są obiekty noclegowe. Przy pomocy takich zdjęć lub krótkich filmów można przygotować naprawdę ciekawą sesję zdjęciową, której celem jest reklama danego obiektu. Postępuj jednak tak samo – 3-5 pierwszych sesji za darmo i z taką galerią zacznij szukać płatnych zleceń.

Dodaj komentarz