21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Kardia Mobile 6L – przenośne urządzenie do sprawdzania rytmu serca

3 min read
Kardia Mobile 6L

Siedzący tryb życia, brak wystarczającej aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta przyczyniają się do wielu mniej lub bardziej poważnych chorób. Dotyczyć one mogą serca, które nawet w młodym wieku może pracować w niewłaściwy sposób. Często występującym schorzeniem jest arytmia serca, która może wystąpić nawet po 20 roku życia. W przypadku jej podejrzenia warto wyposażyć się w przenośne urządzenie Kardia Mobile 6L https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/, które pozwala wykryć niewłaściwą pracę tego narządu gdziekolwiek jesteś.

Arytmia serca – objawy i badanie

Serce to zaraz po mózgu najważniejszy narząd naszego ciała. To właśnie ono pompuje krew do całego organizmu. Częstotliwość jego pracy u zdrowej osoby powinna wynosić około 60-90 uderzeń w ciągu jednej minuty. Czasami jednak rytm się zmienia i podczas snu jest niższy, a przy wysiłku fizycznym, czy silnych emocjach – wyższy. Gdy jednak serce w ciągu dnia zaczyna spowalniać lub przyspieszać, albo nietypowo pracować to jest to poważny powód do zmartwień. Może być to np. arytmia serca.

Wbrew pozorom arytmia serca to nie jedna, konkretna choroba, a cała grupa zaburzeń tego narządu. Tego rodzaju problemy z sercem najczęściej objawiają się przyspieszoną, spowolnioną lub nieregularną pracą. W przypadku podejrzenia u siebie problemu nie warto zwlekać z wizytą u lekarza, który wykona badanie EKG.

Elektrokardiografia, czyli badanie EKG to bezbolesne, nieinwazyjne i kilkuminutowe badanie, które pozwala wykryć różne zaburzenia serca. Do jego wykonania niezbędne jest podłączenie specjalnych elektrod bezpośrednio do klatki piersiowej. To właśnie dzięki nim możliwa jest rejestracja aktywności serca, która analizuje częstotliwość pracy narządu oraz jego rytmu.

EKG nie zawsze jednak ujawnia zaburzenia obecne w sercu. Wówczas konieczne staje się wykonanie dłuższego badania, do którego używa się Holter EKG. Urządzenie to również wykorzystuje specjalne elektrody podłączanie do klatki piersiowej pacjenta, jednak nie na kilka minut, a na aż 24 godziny. Chodzenie przez tyle czasu z urządzeniem oraz całą jego aparaturą nie jest ani wygodne, ani komfortowe. Co więcej, w ciągu tej doby, nie każde serce ujawnia swoje zaburzenia.

Kardia Mobile 6L – skuteczniejsza wykrywalność sercowych problemów

Czasami o problemy zdrowotne serca dają niespodziewanie o sobie znać, wtedy gdy w Twoim pobliżu nie znajduje się lekarz, ani żadne urządzenie do EKG. Jeśli problem zdarzył się niejednokrotnie, a badania nie pozwoliły na wykrycie zaburzeń w pracy serca, wówczas warto zainwestować w swoje prywatne urządzenie.

Pełną mobilność i wygodę gwarantuje Kardia Mobile 6L, dzięki któremu możesz w prosty sposób sprawdzić rytm pracy swojego serca. Samodzielnie wykonane badanie zostanie utrwalone w aplikacji zainstalowanej na Twoim telefonie lub tablecie. Dzięki temu będziesz mógł przekazać otrzymany wynik swojemu lekarzowi, który wdroży właściwe leczenie.

Dodaj komentarz