15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Dron – co to jest i jak działa

2 min read
https://techpolska.pl/

Dron to stosunkowo nowy wynalazek, który w bardzo szybkim tempie zdobywa popularność na Polskim rynku. Korzystać z niego mogą zarówno dzieci, jak i dorośli, a w niektórych przypadkach jest to narzędzie, które ułatwi pracę wielu osób. Czym jest dron i jak działa? Wraz z https://techpolska.pl/ odpowiemy Wam na te pytania.

Co to jest dron?

Jest to bezgłowy samolot, który sterowany jest przez użytkownika. Zazwyczaj drony wyposażone są w kamerki, dzięki którym możemy podziwiać widoki z lotu ptaka. Obraz wyświetlany może być na urządzeniach moblinych i mamy możliwość oglądania tego, co nagrywa dron w czasie rzeczywistym. Początkowo było to urządzenie, z którego korzystało jedynie wojsko w zadaniach specjalnych. Dzięki niemu armia mogła oglądać i kontrolować sytuację na danym terytorium bez konieczności przebywania w tamtym miejscu. Teraz z drona może skorzystać każdy z nas – zarówno w celach rozrywkowych, jak i zawodowych. Wielu fotografów i kamerzystów ślubnych wykorzystuje drony do tego, aby uwiecznić momenty z nietypowej perspektywy. Co ciekawe trwają także prace nad tym, aby drony były w stanie dostarczać paczki prosto pod drzwi klienta. Czy ten pomysł dojdzie do skutku? Ciężko stwierdzić, ale to dowód na to, że wyobraźnia ludzka nie zna granic, a technologia jest w stanie zrealizować większość naszych pomysłów.

Jak działa dron?

Dron unosi się nad ziemią dzięki bateriom lub akumulatorom. Może poruszać się we wszystkich kierunkach a dystans, który przeleci, zależy od modelu, na jaki się zdecydowaliśmy. Budżetowe drony pracują od kilku do kilkudziesięciu minut i nie pokonują długich dystansów. Modele z wyższej półki mogą działać ponad godzinę na jednym ładowaniu i pokonanie kilkunastu kilometrów nie jest dla nich żadnym problemem. Dron może być sterowany za pomocą kontrolera, komputera, telefonu, tabletu lub można go zaprogramować na konkretną trasę, którą pokona bez naszej ingerencji.

Ile kosztuje dron?

Cena drona zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy i w jakie funkcje będzie on wyposażony. Jeśli zależy Ci jedynie na gadżecie, który będzie służył do zabawy i nagrywania filmików, to wystarczy, że zainwestujesz kilkaset złotych. Bardziej profesjonalne modele, których używają np. fotografowie, kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Na rynku mamy taki wybór tego typu sprzętów, że każdy z pewnością znajdzie drona, który odpowiada jego potrzebom i budżetowi. Warto prześledzić oferty sklepów internetowych i tych, które w swojej ofercie mają sprzęt elektroniczny.

Więcej informacji na temat dronów i nowoczesnych technologii znajdziesz na stronie https://techpolska.pl/.

Dodaj komentarz