19 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Polerka dual action niezastąpiona przy renowacji lakieru

3 min read
Polerka dual action

Użytkowanie samochodu w sposób nieunikniony wiąże się również z jego zużywaniem. Funkcjonowanie elementów technicznych jest osobną kwestią, lecz od strony wizualnej, niekorzystne zmiany często w pierwszej kolejności zauważymy po lakierze. Utrata blasku i matowienie powłoki lakierowej to naturalne zjawisko powodowane przez działanie czynników mechanicznych, atmosferycznych, substancje chemiczne czy zabrudzenia organiczne. Na szczęście, car detailing ma na to rozwiązanie w postaci renowacji lakieru, przy której konieczne będzie użycie specjalnych sprzętów takich jak polerka dual action. Jak dokładnie wygląda ten proces?

Na czym polega renowacja lakieru?

Mówiąc najogólniej, renowacja lakieru w dużym stopniu polega na wypolerowaniu powierzchni auta. Proces ten pozwala usunąć rysy i przywraca blask lakieru. Oczywiście, dokładne postępowanie będzie uzależnione od zastanego stanu powierzchni lakierowej. Profesjonaliści zajmujący się car detailingiem najpierw dokonają szczegółowej analizy, która pozwoli ocenić, jakie rozwiązanie przyniesie najbardziej zadowalające rezultaty. Docelowo, renowacja lakieru powinna nie tylko poprawić wygląd samochodu, ale też zabezpieczyć jego powierzchnię na długi czas przed powstawaniem nowych uszkodzeń.

Aby końcowe efekty utrzymały się jak najdłużej, warto po wykonanej renowacji dodatkowo zabezpieczyć lakier poprzez zastosowanie powłoki ceramicznej, wosku lub quick detailera. Decyzja w tym miejscu w głównej mierze uzależniona jest od preferencji właściciela samochodu. Warto jednak zadbać o to, aby efekt końcowy zachwycał nas i inne osoby, które widzą nasz pojazd jak najdłużej to możliwe.

Polerka dual action – specyfikacja

Popularna polerka dual action to maszyna orbitalna, która jest doskonałą propozycją zarówno dla początkujących datailerów, jak i profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Omawiane urządzenia wykonują dwa ruchy: rotacyjny oraz oscylacyjny. Oznacza to, że polerka dual action może w krótkim czasie wygładzić wybraną powierzchnię, imitując przy tym polerowanie ręczne. Wszystkie maszyny dual action odznaczają się wysoką jakością oraz wydajnością i doskonale sprawdza się w przypadku powierzchni trudnych do wykończenia.

Przy wyborze polerki dual action warto mieć na uwadze, że ich wielkość skoku ruchu orbitalnego określa główny charakter oraz przeznaczenie urządzenia. I tak, polerki o skoku 8 mm przeznaczone są do finiszu i końcowego nabłyszczenia. Będą idealne do użytku przez osoby mniej doświadczone w polerowaniu lub jako drugie narzędzie profesjonalisty. Maszyny o skoku 10 mm to uniwersalne polerki przeznaczone do polerowania w ogólnym ujęciu. Z powodzeniem mogą one służyć do wykonania całego procesu od początku do końca, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z powierzchnią umiarkowanie zniszczoną. Polerka dual action o skoku 15 mm powinna być przeznaczona do cuttingu, czyli agresywnego usuwania rys, gdyż pozwala w dość bezpieczny sposób usunąć głębokie zarysowania. Będzie niezastąpiona do użycia na twardych lakierach, najlepiej w połączeniu z agresywną pastą oraz twardą gąbką.

Jeżeli nie jesteś doświadczonym detailerem, a chciałbyś zobaczyć, jakie efekty może dać polerka, koniecznie zgłoś się do profesjonalistów. Oni mają wprawę w wykonywaniu usług za pomocą polerki, dlatego możesz być pewny, że renowacja poprawi wygląd pojazdu i co więcej, uchroni go przed nowymi uszkodzeniami, które mogłyby powstać. Lepiej nie ryzykować korzystania z polerki, jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, ponieważ efekt końcowy naszych działań, może być (delikatnie mówiąc) niezadawalający.

Dodaj komentarz