21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Czy warto kupić alkomat?

2 min read
alkomat

Alkomat to urządzenie, które coraz częściej można spotkać nie tylko w rękach policjantów, ale także w domach i samochodach osób prywatnych. Dla wielu osób alkomat w samochodzie to obecnie przedmiot tak użyteczny, jak chociażby wideorejestrator (jeśli interesują Cię wideorejestratory samochodowe, koniecznie zajrzyj tutaj: https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/). Istnieją jednak również sceptycy, którzy uważają je za stratę pieniędzy, zwłaszcza w przypadku drogich modeli. Wobec tego czy warto kupić alkomat?

Alkomat może uratować portfel (i prawo jazdy)

Czasami wydawać nam się może, że już w pełni wytrzeźwieliśmy i czujemy się dobrze, a potem w razie kontroli przez policję z zaskoczeniem patrzymy na fakt, że nasz poziom alkoholu we krwi przekracza dozwolone normy. Niestety, są takie osoby, w przypadku których całkowite trzeźwienie trwa bardzo długo, nawet jeśli nie czują się one już w żaden sposób pijane.

Alkomat, o ile zdecydowaliśmy się na precyzyjnie mierzący model, uchroni nas przed takimi sytuacjami. Wystarczy, że poświęcimy chwilę, a nie będziemy mieli dylematu, czy już możemy wsiąść za kółko, czy jednak jeszcze musimy trochę poczekać.

Ile kosztuje alkomat?

Na korzyść alkomatów przemawia obecnie ich cena, która jest obecnie znacznie mniejsza niż kilkanaście czy nawet kilka lat temu. Aktualnie na takie urządzenie powinna być w stanie pozwolić sobie większość kierowców, zwłaszcza biorąc pod uwagę, o ile droższy może być mandat za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, którego dzięki alkomatowi potencjalnie będziemy w stanie uniknąć.

Jak w przypadku niemal wszystkich urządzeń elektronicznych, mamy do czynienia z dużą rozpiętością cen. Spotkać można zarówno tanie, jak i bardzo drogie alkomaty. Najtańsze tego typu urządzenia wiążą się z wydatkiem rzędu 100 złotych, a najdroższe – ponad 1000 złotych. Złotym środkiem są urządzenia warte około 300-500 złotych, które charakteryzują się zwykle wyższą jakością i większą precyzją niż te najtańsze i w większości przypadków okażą się wystarczające.

Alkomat – czy warto?

Alkomat to niezwykle przydatne urządzenie, które wraz z wideorejestratorem (więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/) powinno znajdować się w niemal każdym samochodzie. Jest ono obecnie już stosunkowo tanie, a może uratować w razie czego nasz portfel i prawo jazdy. Dlatego też zdecydowanie warto się nim zainteresować, zwłaszcza, jeśli stosunkowo często zdarza nam się zastanawiać, czy już na pewno wystarczająco wytrzeźwieliśmy.

Dodaj komentarz