15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Twój dom jeszcze bardziej inteligentny!

3 min read
Inteligentne domy zyskały popularność dzięki swej funkcjonalności. To, co kiedyś było jedynie mrzonką, stało się realne i możliwe, dzięki urządzeniom sterowanym głosem bądź smartfonem.  Choć te nie wychodzą z obiegu, to pojawia się szereg nowych zorientowanych na dbałość o pełen komfort domowników. Co wyznacza jego ramy?
<h2>Dom, który zna twoje potrzeby. </h2>
Do tej pory, aby urządzenia AGD i RTV działały wedle naszych upodobań, należało każde z osobna traktować jasnym i kompletnym komunikatem inicjowanym za pomocą przycisków na smartfonie bądź głosu. Idąc o krok dalej, twórcy inteligentnych narzędzi do obsługi domu, skupili się na integracji poszczególnych sprzętów. Niedługo nikogo nie będzie dziwić fakt, że oczyszczacze powietrza  oprócz pełnienia podstawowych zadań, zapewniają także natychmiastowy dostęp do informacji, dotyczących jakości powietrza w domu pokazując jego:
-wilgotność,
-temperaturę,
-stan zanieczyszczenia.
To jednak nie wszystko. Wykazując właściwości korektywne, będą w stanie zadbać o to, aby parametry powietrza były jak najbardziej dogodne, podejmując się jego:
-jonizacji,
-nawilżania,
-wentylacji,
-chłodzenia.
<h3>Z tego, co pamiętam.</h3>
Urządzenia ze wbudowaną pamięcią, która zapewnić ma łatwy powrót do preferowanych ustawień, obecne będą nie tylko w kuchni czy pokoju, ale także łazience. Krany i baterie z termostatem, które sprawią, że temperatura wody będzie wprost idealna, a ten ideał nie będzie wymagał od nas jedynie jednorazowego działania.
Obok wymienionych powyżej sprzętów należałoby wskazać także na inne:
-inteligentne żarówki,
-baterie kuchenne filtrujące i uzdatniające wodę,
-czujniki powietrza,
-roboty sprzątające,
-szafy parowe. 
<h2>Mądre wyzwania.</h2>
Mowa tu o sprzęcie do ćwiczeń. Najlepiej używać takich, które na bieżąco kontrolują wydolność i mierzą parametry istotne dla prawidłowo pojętej aktywności. Jeśli dodatkowo opracują indywidualny plan treningowy, podpowiadając, jakie ćwiczenia należy wykonać i w jakiej kolejności, biorąc pod uwagę sens powtórzeń,  to może się okazać, że trener personalny nie będzie już potrzebny.
<h2>Współpraca, która sprzyja bezpieczeństwu.<h2>
Kolejnym, bardzo ważnym aspektem życia w inteligentnym domu jest gwarancja bezpieczeństwa, która idzie za integracją poszczególnych technologii. Należałoby tu podkreślić znaczenie inteligentnych zamków do drzwi, które na stałe wyeliminują potrzebę posiadania kluczy, przenosząc poziom bezpieczeństwa na wyższy level.  Za pomocą smartfona, głosu lub kodu, który wygenerować będzie można także dla konkretnych osób, możliwe będzie:
-zdalnie otwieranie i zamykanie drzwi,
-kontrolowanie zamka,
-sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte i czy doszło do próby otworzenia ich. 
Niektóre zamki otwierać się będą, jak tylko zbliżymy się do drzwi, a alarmy będą zawiadamiać, kto stoi pod drzwiami.
Czytając to, nie sposób nie pokusić się o wniosek, że wszystko to będzie działało na naszą korzyść, prawda?
 
 
 
 

Dodaj komentarz