29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Oryginalne oświetlenie wnętrz

3 min read
led oswietlenie

Nowoczesna architektura daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz, dlatego na rynku pojawiają się coraz ciekawsze i świetnie wyglądające rozwiązania. Należą do nich również sposoby montowania oświetlenia oraz samo oświetlenie, czego świetnym przykładem jest chociażby oświetlenie LED. Jest dostępne w różnych wariantach, którym przyjrzymy się bliżej w tym tekście. Co ciekawe, tego typu oświetlenie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i tym bardziej tradycyjnym, o czym zaraz się przekonamy.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że światła LED da się skutecznie ukryć w specjalnych zabudowach, co czyni je praktycznie niewidocznym, kiedy nie świeci. Ta cecha daje bardzo wiele możliwości zaplanowania pomieszczeń i tego, jak w nich rozmieścimy oświetlenie. Zazwyczaj robi się to przy suficie lub przy podłodze za pomocą specjalnych listew, ale nie są to jedyne rozwiązania. Każdy może rozplanować rozmieszczenie świateł wedle własnego pomysłu. My z oczywistych względów skupimy się na standardowych możliwościach.

Jak już wspomnieliśmy, jedną z tych możliwości są oprawy sufitowe LED. Ich rola polega na ukryciu LED-owych lamp, dzięki czemu mogą pełnić rolę stylowego tła dla wieczorów spędzanych w domu. Przyciemnione światło wydobywające się spod sufitu daje niesamowity efekt i pogłębia klimat podczas przebywania w pomieszczeniach. Ponadto w żaden sposób nie razi, co sprawia, że wzrok nie męczy się z powodu zbyt jasnego głównego oświetlenia. Postaw na rozwiązania LED-owe, kiedy szukasz dodatkowego oświetlenia na przyjemne wieczory.

Nie tylko w przypadku sufitu zastosujemy to rozwiązanie. Na podłodze również można położyć podobna listwę, dzięki czemu pięknie podkreślimy kontury pokoju. Odpowiednio dobrany ściemniacz LED będzie pełnił rolę przytłumiającą dla światła, które zza osłony da dokładnie taki poziom jasności, jakiego oczekujemy. Możliwości wyboru w dzisiejszym świecie są na tyle duże, że na pewno znajdziemy rozwiązanie pasujące do naszych potrzeb idealnie.

Co więcej, same światła LED są dostępne w różnych wersjach. Możemy przebierać w wersjach kolorystycznych (do wyboru np. ciepła i zimna biel, wiele kolorów naraz, jak i pojedyncze wersje innych barw niż biała). Możemy też zdecydować w sprawie gęstości lamp rozmieszczonych na taśmie i w sprawie długości taśmy. Wszystko to sprawia, że kupimy dokładnie to, czego potrzebują nasze pokoje. Jedyne co musimy zrobić, to uprzednio wymierzyć miejsca, w których chcemy umieścić dodatkowe oświetlenie i już możemy zacząć działać.

Każde wnętrze aspirujące do nieco nowocześniejszego wyglądu na pewno skorzysta na tego typu oświetleniu. Dzięki przytłumionemu światłu zarówno wieczory, jak i wczesne poranki będą wyglądały dużo ładniej i przyczynią się do zwiększenia komfortu przebywania w naszym domu lub mieszkaniu.

Dodaj komentarz