29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Telewizory Curved

2 min read
Telewizory Curved

Telewizory Curved

Na półkach sklepowych możemy spotkać coraz większy wybór telewizorów. Stare, ciężkie telewizory z wypukłym ekranem odeszły w zapomnienie. Nadeszła moda na płaskie ekrany, dzięki którym telewizor zajmuje mniej miejsca, a nawet może zawisnąć na ścianie. Producenci od jakiegoś czasu idą jednak krok dalej. Kiedyś, jak już wspomniano, ekrany były wypukłe. Teraz natomiast są wygięte w drugą stronę. Czemu ma służyć taka budowa telewizorów? Poniżej przedstawiamy możliwości, jakimi dysponują telewizory Curved.

Telewizor z zakrzywionym ekranem

Telewizory Curved posiadają zakrzywiony ekran. Podobną budowę posiadają ekrany kinowe. Jest to skuteczna metoda na zwiększenie powierzchni wyświetlanych filmów bez zmiany jakości obrazu. Zakrzywienie ekranu niweluje zniekształcenia spowodowane dużą przekątną ekranu. Zniekształcenia te powstają, kiedy na dużej płaskiej powierzchni wyświetlany jest obraz pochodzący z jednego punktu przestrzeni. Oznacza to, że w płaskim ekranie światło pokonuje dłuższą drogę do jego krawędzi niż do jego środka. Mamy wtedy wrażenie, że proporcje i perspektywa są zaburzone. Dzięki zakrzywionemu ekranowi telewizory Curved nie mają tego problemu. Krzywizna ekranu jest bowiem podobna do krzywizny naszego oka. Dzięki temu każdy punkt ekranu znajduje się w takiej samej odległości od nas. Światło dociera do źrenic w takim samym czasie i nie powstają żadne deformacje.

Telewizory Curved

Równa odległość punktów ekranu od oczu daje wrażenie głębi i bardziej realnego obrazu. Dodatkowo telewizory Curved optycznie poszerzają pole widzenia. Oglądany przez nas obraz wydaje się zatem szerszy niż w przypadku płaskich ekranów. Zakrzywiony ekran zachowuje też równomierne podświetlenie oraz ograniczone są zakłócenia kontrastu. Obraz jest nasycony barwami w każdym punkcie ekranu – również na krawędziach. Każdy kinomaniak będzie zadowolony z efektów, jakie oferują telewizory Curved. Jeżeli masz dość swojego starego telewizora możesz wziąć kredyt i cieszyć się idealnymi obrazami wyświetlanymi na zakrzywionym ekranie. Ceny telewizorów curved mogą sięgać nawet ponad 10 tysięcy złotych. Nie każdego stać na taki jednorazowy wydatek. Dlatego też kredyt lub pożyczka umożliwią ci zakup, bez konieczności czekania, aż uzbierasz odpowiednią kwotę.

Najlepsze efekty uzyskamy siedząc na wprost telewizora z zakrzywionym ekranem. Ze względu na to, że jest on dopasowany do krzywizny oka, siedząc z boku możesz nie do końca odbierać jego zalety. Należy również siedzieć dość blisko ekranu. Wtedy głębia obrazu pozwoli odbierać niezapomniane wrażenia filmowe.

Dodaj komentarz