29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Używane laptopy – czym kierować się podczas zakupu?

2 min read
używane laptopy

Używane laptopy są coraz chętniej kupowane. I nic w tym dziwnego, skoro na wtórnym rynku możemy znaleźć całkiem niezłe jakościowo sprzęty, które będą odpowiadały naszym wymaganiom. Poza tym, rzeczy z drugiej ręki pozwalają zaoszczędzić nam sporo gotówki, którą możemy przeznaczyć na nieco inne cele.

W przypadku podjęcia decyzji o zakupie używanego laptopa warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. To właśnie sprawdzenie poszczególnych parametrów, a także ogólnej kondycji sprzętu, odpowie nam na pytanie, czy warto taki laptop kupić. Na co zatem powinno się zwracać uwagę? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy!

Kieruj się nie tylko ceną

Rynek wtórny jest wręcz przepełniony wszelkiego rodzaju używaną elektroniką. Najczęściej możemy znaleźć używane telefony komórkowe albo używane laptopy. Wbrew pozorom używane laptopy sprzedają się całkiem nieźle. Wynika to przede wszystkim z ich niskiej ceny, która dość często jest dużo niższa niż cena nowiutkiego laptopa. Oczywiście nie ma nic przyjemniejszego niż otwieranie pudełka od nowego sprzętu, jednak nie każdy z nas kieruje się jedynie przyjemnością. Sprzęt musi być dobry jakościowo i najlepiej w przystępnej cenie. To właśnie używane laptopy wpisują się znakomicie w te wymogi.

Podczas wyboru takiego nowego, lecz używanego laptopa, warto kierować się nie tylko jego ceną i naszym przeznaczonym na taki zakup budżetem. Przed zakupem powinniśmy jasno określić cel zakupu sprzętu. Czy będzie on przeznaczony do pełnoetatowej pracy, czy może zdalnej nauki w weekendy? A może wręcz przeciwnie – zakupiony sprzęt ma być prezentem dla dziecka albo naszą odskocznią od rzeczywistości w wirtualny świat gier? W zależności od naszych potrzeb powinniśmy zwrócić uwagę na różne kwestie. Używane laptopy dla fanów gier komputerowych powinny mieć dużo lepszą grafikę niż te przeznaczone jako pierwszy komputer dla dziecka.

Używane laptopy – jakie parametry odgrywają kluczową rolę?

Podczas kupowania używanego laptopa powinniśmy zwracać szczególną uwagę na układ graficzny, w tym kartę graficzną, pamięć RAM, a także procesor. To właśnie parametry tych poszczególnych podzespołów mają największy wpływ na komfort naszej pracy i szybkość sprzętu. Jeśli więc pamięć RAM będzie zapchana, a procesor nie będzie wydajny, to możemy zapomnieć o graniu na takim laptopie. Ważną kwestią jest także ilość rdzeni w używanym laptopie oraz wsparcie dla systemu Windows i ewentualna kompatybilność. Warto także pamiętać o sprawdzeniu matrycy takiego laptopa – nie powinien on posiadać martwych pikseli.

Dodaj komentarz