21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Komunikator, na który nie zasługujemy i którego nie doceniamy – Telegram

2 min read
Komunikator, na który nie zasługujemy i którego nie doceniamy – Telegram

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest możliwość bezpośredniego kontaktu z najbliższymi w sposób szybki i bezproblemowy. Prócz tego w dobie pandemicznej konieczne było znalezienie odpowiedników do wzajemnej komunikacji się w pracy czy szkole. Dlatego też nie ma co się dziwić, że komunikatory internetowe są już czymś na porządku dziennym. Raczej większość z nas zna Messengera, WhatsApp, Discord czy ZOOM. A czy ktokolwiek z Was słyszał o takim komunikatorze jak Telegram?

Czym jest Telegram?

Telegram to kolejny darmowy komunikator, powstały w 2013 roku i dostępny dla posiadaczy telefonów z systemem Android, iOS oraz dla osób korzystających z komunikatorów w komputerze. Aplikacja ta skupia się na zabezpieczeniu naszych rozmów, jednocześnie będąc szybką formą komunikacji, która nie zapycha nadmiernie naszego urządzenia. Mimo tego, że komunikator pojawia się w 10 najczęściej pobieranych aplikacjach na świecie, w Polsce jeszcze nie podbił rynku tak mocno, jak wcześniej wspomniane aplikacje. Szkoda, bo jego system synchronizacji na każdym z zalogowanych urządzeń jednocześnie (działający bardzo szybko) pomaga znacząco w płynnej komunikacji.

Dla kogo Telegram?

Jest to komunikator przeznaczony dla każdego, gdyż posiada on zarówno funkcję pisania jak i rozmów głosowych, a do tego mamy możliwość tworzenia czatów grupowych i grupowania rozmów za pomocą hasztagów czy wzmianek. Jeśli ktoś ceni sobie szybki sposób na zapoznanie się z nowinkami — dostępne jest bardzo dużo grup z różnorodną tematyką, na której może zaczerpnąć informacji i pobierać pliki. Dla osób ceniących sobie prywatność z pewnością dużym plusem będzie również możliwość ustawienia sekretnych czatów, które posiadają funkcję samozniszczenia plików i wiadomości w rozmowie.

Dlaczego Telegram?

Telegram jak każdy inny komunikator, co jakiś czas udostępnia aktualizację i nowe możliwości w swojej aplikacji. Po stronie tego komunikatora dużym plusem jest to, że rozwija się on dość szybko, dając dostęp do faktycznie przydatnych narzędzi dla użytkowników (co w przypadku konkurencji rzadko uważane jest za “przydatne”). Jedną z nowych zmian wprowadzonych przez twórców jest grupowa wideo rozmowa… na tysiąc osób jednocześnie. Oczywiście na samych kamerkach nie da się utrzymać tysiąca osób – 30 użytkowników będzie mogło pokazać to, co chce pokazać, a 970 innych osób może dołączyć i słuchać/oglądać.

Jest to ciekawa forma, która może być innowacyjnym sposobem na grupowy streaming dla dużego grona odbiorców. Prócz tego ostatnia aktualizacja zwiększyła jakość przesyłanego wideo (coś, z czym Facebook wciąż miewa problemy) i można w trakcie oglądania zmieniać prędkość odtworzenia filmiku. A to tylko rzeczy wprowadzone niedawno… Telegram oferuje dużo więcej, o czym dowiecie się, wchodząc na oficjalną stronę tego komunikatora.

Dodaj komentarz