29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Tuż po premierze Samsung Galaxy S7 i S7 edge!

2 min read
Tuż po premierze Samsung Galaxy S7 i S7 edge!

O 19 rozpoczęła się konferencja poświęcona prezentacji nowych i długo wyczekiwanych smartfonów Galaxy S7 i S7 edge. Wiemy już wszystko o nowych modelach. Oba różnią się przede wszystkimi wielkością zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami. S7 ma ekran o przekątnej 5.1-cala, a S7 edge jest większy i posiada 5.5-calowy wyświetlacz.

Naczelne smartfony Samsunga napędzane są przez Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530 wyłącznie w USA. SD 820 jest o 30 % bardziej wydajny od poprzednika, również tyczy to się GPU, która jest wydajniejsza aż o 40 procent.

Poza Stanami Zjednoczonymi S7 i S7 edge będą dostępne z Exynos 8990 od Samsunga. Każde z urządzeń ma 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni dyskowej, którą można powiększyć za pomocą karty microSD.

Pojemność baterii S7 to 3000 mAh, a S7 edge wynosi 3600 mAh. Jest to zdecydowana zmiana w porównani do zeszłorocznych modeli. Potwierdziły się także przypuszczenia co do tego, że smartfony będzie można ładować bezprzewodowo.

Nowe telefony z serii Galaxy są również wodoszczelnie i kurzo-odporne według standardu IPS68.

Nie zabrakło również porównań do największego konkurenta, czyli iPhone. Skupiono się głównie na możliwościach aparatu nowego S7 oraz iPhone 6s Plus. Dzięki zastosowaniu nowych technologii wykona on ostre i wyraźne zdjęcia nawet w słabo oświetlonych miejscach.

Oba urządzenia będą miały funkcję Always-One, którą kilka godzin wcześniej zaprezentowało LG w najnowszym G5. Godne uwagi jest również zastosowanie ciekłego chłodzenia.

Samsung Galaxy S7 i S7 edge trafią do sprzedaży 11 marca.

Dodaj komentarz