29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

System audio od HTC

2 min read
System audio od HTC

TC One nie zaskakuje nowinkami technologicznymi, gdyż o większości udogodnień wiedzieliśmy już z przecieków, ale i tak zachwyca tym wszystkim, co w nim upakowano. Poznaj nowego króla androidofonów!

Pod metalową, schludną obudową skrywa się małe cudo, 4,7-calowy ekran Full HD o rozdzielczości 1080p i zagęszczeniu 468 pikseli na cal. Na rynku nie ma drugiego smartfona, który wyświetli aż tak ostry obraz. Całością zarządza najnowszy Android wsparty czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 600 taktowanym zegarem 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

HTC promuje nowego gracza przede wszystkim trzema mniej lub bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami: HTC BlinkFeed, HTC Zoe oraz HTC BoomSound. Pierwsza z nich to typowy multimedialny hub, który zbiera informacje i aktualności z najpopularniejszych portali społecznościowych i stron internetowych, umożliwiając przeglądanie ulubionych treści w jednej, sprytnej aplikacji.

Firma konsekwentnie dąży do wypromowania serii One jako urządzeń doskonale sprawdzających się podczas fotografowania, dlatego nie zdziwiło nas to, że aparat w HTC One jest jeszcze lepszy niż ten, którym mogli pochwalić się jego poprzednicy. HTC UltraPixel – tak brzmi oficjalna nazwa aparatu – zachwyca przede wszystkim funkcją HTC Zoe, czyli ruchomymi fotografiami. Nie myśl, że to taka marketingowa nazwa opcji nagrywania filmów, nic z tych rzeczy. Podczas wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości aparat nagrywa również trzysekundowe sekwencje wideo, zmieniając zwykłą fotografię w ruchomy obraz. Zdjęcia poruszają się nawet w galerii obrazów!

Główny obiektyw ma jasność f/2.0, a kamera do wideorozmów nagra materiały w rozdzielczości 1080p. Oba aparaty wyposażono w stabilizator obrazu.

HTC BoomSound to nowy, ulepszony system audio, który zaprojektowano przy współpracy z Beats Audio. Smartfon wyposażono w dwa głośniki pracujące w trybie stereo oraz dedykowany wzmacniacz. Zapomnij o czasach, gdy z dobrodziejstw od Beats korzystaliśmy tylko po podłączeniu słuchawek.

Ale to jeszcze nie wszystko, chcesz więcej?

Oprócz oczywistych rozwiązań takich jak moduł NFC, WiFi czy LTE, HTC One ma jeszcze jednego asa w rękawie – aplikację HTC Sense TV, która przy wsparciu wbudowanego czujnika podczerwieni obsłuży dowolny telewizor, dekoder czy inny sprzęt audiowideo. A dla prawdziwych telemaniaków producent stworzył Sense TV, chmurę danych wyszukujących ulubione programy.

Dodaj komentarz