21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Specyfikacja oraz kolejne zdjęcia indyjskiego smartfonu za 4 dolary

1 min read
Specyfikacja oraz kolejne zdjęcia indyjskiego smartfonu za 4 dolary

W sobotę mogliśmy po raz pierwszy od kilku miesięcy ponownie usłyszeć o indyjskim smartfonie Freedom 251 za niecałe 4 dolary. Mogliśmy poznać jego częściową specyfikację oraz zobaczyć jak będzie wyglądał. Tamte zdjęcia przedstawiały go w kolorze czarnym, wiemy też, że Ringing Bells przygotował 200 tysięcy urządzeń w pierwszej partii. Wysyłka rozpocznie się 30 czerwca.

Dziś pojawiły się kolejne zdjęcia oraz specyfikacja, która różni się od tej, która została podana w weekend. Freedom 251 wyposażony zostaje w 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wbudowanej pojemności z możliwością rozszerzenia. Z tyłu znajdziemy aparat 8 MP, a z przodu 3.2 MP. Telefon działa pod kontrolą systemy Android 5.1 Lollipop z własnym interfejsem.

Oczywiście specyfikacja nie jest głównym aspektem zważywszy na tak śmiesznie niską cenę. Producent przyznaje również, że każda jednostka przynosi starty. Można przypomnieć, że Amazon robił to samo, gdy po raz pierwszy rozpoczął sprzedaż tabletu Kindle Fire. Ale Amazon liczył na sprzedaży aplikacji, treści i usług w chmurze.

Indie wydaje się idealne miejsce do uruchomienia takiego przedsięwzięcia. Kraj ten ma bardzo niskie PKB, a według danych jest drugim co do wielkości rynkiem zbytu smartfonów. W ubiegłym roku 75% smartfonów sprzedanych w kraju zostało wycenione na 150 dolarów lub mniej.

Dodaj komentarz