22 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Specyfikacja 13.8-calowego tabletu Projektu Ara na GFXBench.

2 min read
Specyfikacja 13.8-calowego tabletu Projektu Ara na GFXBench.

Pamiętacie jeszcze co to projekt Ara? Było bardzo głośno o tego typu konstrukcji kilka lat temu. Miał na celu stworzenie modułowego smartfonu z wymienianymi elementami we własnym zakresie. Potem temat nieco ucichł i zniknął z pierwszych stron gazet. Teraz jednak na stronie GFXBench możemy dostrzec specyfikację tabletu, który miałby być konstruowany właśnie w oparciu o projekt Ara.

Warto też wspomnieć, że pierwotnym twórcą projektu Ara jest Motorola, a w tym momencie wdraża(za dużo powiedziane) jest Google. Jest to fajne rozwiązanie dla fanów technologii, jednak nie wiadomo czy przyjąłby się na stałe. Co roku mamy jakieś nowości na rynku w postaci nowych procesorów, aparatów czy innych podzespołów. Każdy posiadacz takiego urządzeni mógłby łatwo wymienić jeden z elementów jak kartę pamięci.

Niedawno zespół odpowiedzialny za Ara na swoim koncie na Twitterze zapowiedział, że pierwszy smartfon modułowy pojawi się w 2016 roku. Pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc czekamy na więcej informacji. Tem mogą nadejść na Google I/O, które odbędzie się w maju.

Co do samego tabletu to byłby on ogromny, ponieważ posiadałby 13.8-calowy ekran. Na jego pokładzie znajdowałby się Qualcomm Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci RAM. Tablet miałby działać pod batutą Androida 6.0 Marshmallow.

Wprowadzenie projektu Ara na rynek komercyjny mogłoby wywrócić świat mobilny do góry nogami.

Źródło: GFXbench

Dodaj komentarz