29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

S Pen, czyli zupełnie nowy poziom wśród rysików

1 min read
S Pen, czyli zupełnie nowy poziom wśród rysików

S Pen to jedna z rzeczy, która wyróżnia Galasy Note 7 na tle konkurentów, którzy nie zostali wyposażeni w rysik. Nie jest to jednak zwykły kawałem plastiku, a zaawansowane urządzenie, które posiada wiele funkcji oraz pozwala na korzystanie z fabletów w zupełnie inny, nieznany dotąd sposób. Samsung opublikował kilka szczegółów na temat S Pen, który nie jest tylko rysikiem i to określenie chyba nie bardzo do niego pasuje.

Najważniejszą informacją jest to, że S Pen podobnie jak Galaxy Note 7 jest wodoodporny zgodnie z certyfikatem IP68. Nie chodzi tu o to, że przestanie on działać przy kontakcie z wodą, ale będzie on również działał pod wodą. Pozwala na to technologia elektromagnetycznego rezonansu, dzięki czemu digitizer w telefonie może komunikować się z cewką w S Pen, aby określić jego położenie i stopień ciśnienia.

Względem poprzednika z Galaxy Note 5, nowy S Pen jest krótszy o 2.6 mm oraz jego końcówka jest węższa, bo ma tylko 0.7 mm, a nie 1.6 mm. Według Samsunga pozwoli to na lepsze odczucia kaligraficzne i sprawi uczucie pisania prawdziwym długopisem na papierze.

Zmiany również nastąpiły po stronie oprogramowania, można użyć funkcji Magnify sprawdzić drobne szczegóły lub funkcji Translate, która rozpoznaje 38 języków i może przetłumaczyć słowa na 71 języków.

Dodaj komentarz