22 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Najbardziej przydatne aplikacje na Androida

3 min read
Najbardziej przydatne aplikacje na Androida

Właśnie kupiłeś nowy telefon działający pod kontrolą systemu Android. Telefon ma wszystkie wymagane funkcje, jednak możesz w prosty sposób znacznie zwiększyć jego funkcjonalność. Zainstaluj poniższe aplikacje, aby odkryć pełnię możliwości Twojego kieszonkowego centrum dowodzenia.

Aplikacja do wypożyczenia roweru lub hulajnogi, na przykład Wrocławski Rower Miejski

Mieszkasz w mieście lub właśnie je odwiedziłeś. Komunikacja miejska działa sprawnie, lecz korzystając z dobrej pogody wolisz bardziej ekologiczny środek komunikacji? Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajdują się rowery i hulajnogi elektryczne do wynajęcia. W ten sposób przemierzysz miasto przebywając stale na świeżym powietrzu. Usługa nie jest droga, wystarczy mały depozyt by mój wynająć taki szybki i sprawny środek transportu. Niektóre miasta dają możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów przez krótki okres, np. do 20-30 minut.

Rower lub hulajnogę wynajmiesz, skanując specjalny kod za pomocą dedykowanej aplikacji. Nic prostszego, trwa to zaledwie kilka chwil.

Komunikatory – dziś to ważniejsze, niż rozmowa i SMS-y

Obecnie wiele osób komunikuje się ze sobą za pomocą dedykowanych aplikacji internetowych oraz social mediów. Każdy powinien posiadać na swoim urządzeniu zainstalowane aplikacje takie, jak:

  • Facebook
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Tik-Tok
  • Snapchat
  • Tinder
  • Skype
  • Microsoft Teams

Dzięki nim będziesz w stanie skontaktować się praktycznie z całym światem, przyjaciółmi z pracy, szkoły oraz z rodziną.

Aplikacja do konta bankowego

Łącząc swój telefon komórkowy z aplikacją Twojego banku sprawisz, że przestaniesz potrzebować portfela. Większość transakcji możliwa jest do wykonania dzięki technologii PayPass. Jeżeli Twój telefon posiada łączność zbliżeniową (NFC), podłącz go do swojego banku i spraw, że nie będzie przed Tobą żadnych ograniczeń. Z poziomu aplikacji bankowej wykonasz wiele codziennych działań – przelewy, transakcje, wymiana walut, szybka pożyczka.

Aplikacje do zakupów

Zakupy online (sklepy internetowe, portale aukcyjne, ogłoszenia lokalne) są znacznie prostsze, gdy posiadasz zainstalowaną dedykowaną aplikację mobilną na swoim telefonie komórkowym. Aplikacja zapamiętuje Twoje preferencje, sposoby płatności i dostawy, przez co zakupy wymagają jedynie kilku kliknięć.

Poprawa zdjęć, montaż prostych filmików

Chcesz, aby publikowane przez Ciebie w social mediach zdjęcia i filmy wyróżniały się spośród tysięcy innych? Nic trudnego – wystarczy poświęcić parę chwil na nauczenie się obsługi podstawowych narzędzi. Dzięki darmowej apce Adobe Lightroom znacznie poprawisz wygląd swoich zdjęć, a aplikacja Quik potrafi automatycznie zmontować krótki, lecz efektowny, film z wykorzystaniem Twoich zdjęć i klipów wideo.

Wspomaganie codziennego treningu

Jeśli na co dzień uprawiasz amatorsko sport lub po prostu chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów, wypróbuj jedną z aplikacji sportowych. Już samo zainstalowanie licznika przebytych w danym dniu kroków motywuje do zwiększonej aktywności. Aplikacje często wykorzystują moduł GPS, a także łączą się ze smart-zegarkami i opaskami sportowymi, przez co zyskujesz dodatkowe możliwości planowania i śledzenia pokonywanych tras.

Dodaj komentarz