21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Kamerka internetowa z wykorzystaniem smartfona

2 min read
Kamerka internetowa z wykorzystaniem smartfona

Przeważnie, kiedy przychodzi nam rozmawiać przez skype lub też inny komunikator, wykorzystujemy w tym celu kamerkę internetową. W ostatnim czasie zapotrzebowanie na ten rodzaj komunikacji wzrosło ze względu na panującą obecnie pandemie. W przypadku laptopów problem ten przeważnie rozwiązuje się sam, gdyż znaczna część produkowana jest z kamerą, co jednak jeśli korzystamy na co dzień z komputera stacjonarnego i nie dysponujemy takową? Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możemy sobie poradzić, posiadając jedynie smartfon.

Kiedy korzystanie z telefonu komórkowego ma sens?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że ten sposób przechwytywania jest raczej preferowany dla osób, które muszą w danej chwili skontaktować się przy wykorzystaniu kamery. Wyobraźmy sobie sytuację, w której przychodzi nam wziąć udział w obowiązkowej konferencji. Niestety nie dysponujemy kamerą internetową, a bardzo nam zależy na tym, by wyjść jak najlepiej. W takiej chwili najrozsądniejsze będzie wykorzystanie odpowiedniej aplikacji mobilnej umożliwiającej podpięcie kamery naszego smartfona z komputerem. Jeśli jednak zamierzamy w ten sposób rozmawiać regularnie, lepszym rozwiązaniem okaże się zdecydowanie kamera specjalnie do tego przeznaczona. W przeciwnym razie możemy szybko zużyć akumulator w telefonie, a co warto wiedzieć, nie każdy telefon oferuje możliwość ewentualnej wymiany.

Przechwytywanie obrazu z kamery w telefonie

Użytkownik do dyspozycji ma kilka aplikacji, które pomogą nam odpowiednio wykorzystać nasz smartfon. Pamiętać jednak należy, aby upewnić się, że miejsce, z którego decydujemy się pobierać wspomniane aplikacje, jest w pełni bezpieczne. Głupio by było, gdybyśmy przez nieostrożne pobieranie zawirusowali swój własny smartfon. Na szczególne wyróżnienie zasługują takie aplikacje jak ivCam czy EpocCam. Darmowa ich wersja pozwala na przechwytywanie obrazu z kamerki w rozdzielczości 640×480 pikseli. Jeśli natomiast będziemy chcieli streamować w jakości 4K, koniecznym może się okazać wyposażenie w wersje Pro, tutaj jednak liczyć się będzie trzeba z pewnym wydatkiem. Do podłączenia telefonu z komputerem możemy wykorzystać ten sam kabel, z którego korzystamy w celu przerzucania plików czy ładowania. W momencie, gdy nasz komputer umożliwia połączenie się za pomocą WiFi, również i te opcje możemy śmiało wykorzystać. Zaleca się szczególnie podczas długich rozmów, aby z WiFi jednak się nie łączyć, a za pomocą okablowania. Przechwytywanie obrazu z kamery za pomocą sieci w znacznym stopniu zużywa bowiem akumulator.

Dodaj komentarz