29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Dlaczego warto budować swój wizerunek w mediach społecznościowych?

3 min read
instapromo

Media społecznościowe spotykają się w ostatnim czasie ze sporą krytyką. Wiele osób uważa, że są one miejscami toksycznymi, czy bezużytecznymi pożeraczami czasu. W rzeczywistości jednak odpowiednie zbudowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych może mieć bardzo wartościowe rezultaty. W takim razie, dlaczego warto budować swój wizerunek w mediach społecznościowych? Jakie mogą być z tego korzyści?

Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na profile w mediach społecznościowych

Media społecznościowe mogą bardzo wiele powiedzieć o człowieku. Nie chodzi tutaj tylko o jego wiek, miejsce zamieszkania, czy znajomych, ale też między innymi styl życia. Osoba, która nieustannie wrzuca w mediach społecznościowych zdjęcia z imprez, czy publicznie obraża byłego szefa, może mieć problem ze znalezieniem pracy w niektórych zawodach.

Zwłaszcza tych powiązanych z PR-em, ale ogółem jakichkolwiek, w których pracownik reprezentuje firmę pod swoim imieniem i nazwiskiem, i można go z nią powiązać. Czy to dlatego, że może potencjalnie zawstydzić pracodawcę, czy dlatego, że wyda się mało rzetelnym i wiarygodnym pracownikiem. Coraz więcej osób prowadzących rekrutację decyduje się w związku z tym przejrzeć profile na mediach społecznościowych kandydatów. Nie jest to nielegalne, a informacje często udostępniane są publicznie i bardzo łatwo jest je znaleźć.

W jaki sposób możemy budować dobry wizerunek w mediach społecznościowych?

Na budowanie pozytywnego wizerunku w mediach społecznościowych składa się wiele elementów. Między innymi udostępnianie wartościowych postów i artykułów (przede wszystkim takich, które związane są z naszą branżą), a także wstawianie na swój profil wysokiej jakości treści. Nie chodzi o to, aby nie móc pochwalić się żadnymi wydarzeniami z życia osobistego – nie ma nic złego we wstawieniu zdjęcia czytanej książki, czy fotografii z wakacji. Natomiast warto dwa razy się zastanowić, zanim coś zamieścimy i unikać na przykład częstych zdjęć z imprez, zwłaszcza takich, na których znajdujemy się w stanie nietrzeźwości.

Tylko jak zyskać obserwatorów w mediach społecznościowych, aby mieć do kogo się zwracać? Jeśli chodzi o Facebooka, sprawa jest prosta – zapraszamy do znajomych przede wszystkim rodzinę i znajomych. Co jednak na przykład z Instagramem? Przydatne mogą być takie narzędzia, jak https://instapromo.pl/.

Za pomocą InstaPromo można szybko i tanio pozyskać tysiące obserwujących. To od nas zależy, jaka będzie ich jakość i jak szybko pojawiać się będą kolejni obserwatorzy. Sprawi to, że nasz profil może w pewnym momencie zacząć przyciągnąć reklamodawców. Oczywiście możemy także liczyć na ruch organiczny, jednakże z całą pewnością będzie to długi i żmudny proces, zwłaszcza w początkowej fazie, kiedy to dopiero zaczynamy swoją przygodę w social mediach. Zakupienie obserwujących i to nie byle jakich, a realnych obserwujących z prawdziwymi kontami z całego świata, przybliży nas do odniesienia sukcesu na Instagramie w kilka chwil i to niskim nakładem kosztów, i czasu. Zakup obserwujących, mimo że kontrowersyjny, jest jak najbardziej godny uwagi. W końcu jest to dobry sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców w krótkim czasie i zainteresowania swoim profilem znacznie większej liczby osób, aniżeli wszystko miało by się dziać drogą przypadku. Czasem bowiem warto wziąć los w swoje ręce.

Dodaj komentarz