29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Czy nowy iPad może zastąpić komputer dla studenta?

3 min read
ipad

W 2020 roku Apple zaprezentowało nową generację swoich flagowych tabletów, którą reklamowano hasłem “Twój następny komputer nie musi być komputerem”.

To iście marketingowe hasło wzbudziło niemało kontrowersji w świecie technologii, gdzie laptopy dalej uważane są za najlepsze urządzenia do szeroko pojętej pracy, z którymi iPad nie mógł konkurować. Czy wraz z prezentacją nowej generacji tabletów od Apple, pozycja przenośnych komputerów osłabnie?

iPad Pro to urządzenie idealne dla studenta

Pierwsze recenzje, które zaczęły pojawiać się kilka tygodni po premierze urządzenia, niemalże jednogłośnie twierdziły, że iPad „dorósł” do zastąpienia komputera. Należy jednak podkreślić, że z pewnością nie zastąpi on komputera każdemu chętnemu. To, czy stary laptop może pójść w odstawkę, zależy w ogromnej mierze od tego, co od niego wymagamy.

W taki oto sposób, recenzenci z całego świata doszli do wniosku, że iPad Pro jest w stanie zastąpić komputer większości studentów. Dzięki kolosalnej mocy obliczeniowej, którą dysponuje nowy tablet, zdecydowana większość zadań, jeśli nie wszystkie, może być wykonana na iPadzie z taką samą bądź większą efektywnością.

Z racji, że iPad ma dostęp do ogromnej bazy aplikacji poprzez sklep App Store, praca z dokumentami, prezentacjami czy nawet niektórymi programami graficznymi to czysta przyjemność.

Warto nadmienić, że praktycznie każdy program do tego typu zadań posiada podobny lub identyczny interfejs, co jego komputerowy odpowiednik, a dzięki obecności dotykowego ekranu w tablecie, wykonywanie kolejnych zadań jest bardzo wygodne. To sprawia, że iPad idealnie sprawdza się do wykonywania codziennych zadań przez studentów większości kierunków.

Poszerz możliwości tabletu dzięki Apple Pencil

Nie można pominąć możliwości wykorzystania specjalnego rysika Apple Pencil w najnowszym tablecie od Apple. Mimo że akcesorium to podnosi nieco koszta samego urządzenia, to znacząco zwiększa jego zastosowanie. Ponieważ rysik Apple Pencil jest naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jest w stanie idealnie odwzorować ręczne pismo w cyfrowej formie.

To sprawia, że iPad wraz z Apple Pencil pozwala całkowicie porzucić tradycyjną formę robienia notatek na papierze. Dzięki temu wszystkie notatki mogą być przechowywane bezpośrednio na urządzeniu lub w chmurze, co jest niesłychanie wygodnym rozwiązaniem, z racji na szybki dostęp do nich w każdej chwili.

Ponadto, zaawansowane oprogramowanie pozwala tworzyć notatki składające się nie tylko z tekstu, lecz także ze zdjęć, plików PDF, linków do stron WWW, a nawet filmów wideo czy plików audio.

Podsumowując, nowy iPad Pro to z całą pewnością interesujące i potężne urządzenie, mogące zastąpić tradycyjny laptop. Wygodna obsługa, duża moc obliczeniowa oraz możliwość wykorzystania Apple Pencil to tylko kilka zalet pozwalających zastąpić tradycyjny laptop.

Dla wielu studentów będzie to doskonały wybór, który nie tylko może zastąpić im tradycyjny komputer, lecz także przynieść nowe możliwości i rozwiązania, jak tworzenie cyfrowych notatek, których komputery nie są w stanie zagwarantować.

Dodaj komentarz