15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Biuro inżynierskie: czy warto wynajmować biuro?

2 min read
Biuro inżynierskie: czy warto wynajmować biuro?

Biuro inżynierskie: czy warto wynajmować biuro?

Inżynierowie, którzy oprócz pracy w terenie często muszą zagłębiać się w dokumentację techniczną, muszą mieć miejsce, gdzie w spokoju będą mogli popracować. Inżynierowie prowadzący własną firmę jednoosobową często decydują się na biuro inżynierskie. Czy zawsze jest to korzystne rozwiązanie?

Własne biuro inżynierskie: kiedy warto?

Młodzi inżynierowie, którzy współpracują z innymi firmami w ramach konkretnych projektów czy tacy, którzy obsługują klientów indywidualnych, często dochodzą do wniosku, że powinni założyć działalność gospodarczą. Kiedy tak się stanie, zazwyczaj zaczynają się rozglądać za lokalem, który można zaadaptować na biuro inżynierskie.

Początkujący przedsiębiorcy nierzadko uznają, że własne biuro podniesie wiarygodność ich działalności w oczach potencjalnych klientów. Okazuje się jednak, że zwłaszcza na początku prowadzenia firmy (czyli przez pierwsze 2-3 lata) koszty mogą przerastać zyski, co oznacza, że konieczne jest cięcie wszystkich zbędnych wydatków, w tym – wynajmowania dodatkowych pomieszczeń. Biuro inżynierskie to natomiast świetny pomysł dla małych firm zatrudniających kilka osób – pracownicy mogą wymieniać się między sobą uwagami i na bieżąco konsultować swoje pomysły.

Biuro inżynierskie może działać też na zasadzie co-workingu – kilka osób, nie pracujących wspólnie, razem wynajmuje jedną przestrzeń, by pracować nad własnymi projektami.

Kącik dla inżyniera

Okazuje się zatem, że biuro inżynierskie ma większy sens raczej w sytuacji, gdy będzie w nim pracować co najmniej kilka osób. Co powinni zatem zrobić młodzi inżynierowie, którzy jednak pragną mieć własną przestrzeń do pracy? Jednym z rozwiązań jest skorzystanie ze wspomnianego wyżej co-workingu; innym – zwyczajna adaptacja części przestrzeni domowej. Ważne, by była w jakiś sposób wydzielona, tak, by praca nie była zakłócana przez innych domowników.

Dodaj komentarz