15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu do naprawy smartfona?

2 min read
samsung serwis telefonów warszawa

Nie ważne, jak bardzo będziemy dbali o smartfona – prędzej czy później może się okazać, że po prostu coś się w nim zepsuje. Czy to pozornie samoistnie, czy na skutek jakiegoś nieszczęśliwego wypadku: upuszczenia, wstrząsu, zalania. W takiej sytuacji można smartfona wyrzucić lub sprzedać na części, ale zazwyczaj da się go też naprawić, chociaż oczywiście nie za darmo.

W Polsce istnieje wiele serwisów zajmujących się naprawą smartfonów różnych marek. Jest kluczowe, aby dobrze dobrać serwis, żeby nie przepłacić i otrzymać telefon szybko, ale też, co najważniejsze, w pełni sprawny. W takim razie, na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu do naprawy smartfona? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy poniżej.

Sprawdź, jakie marki, modele i uszkodzenia naprawia dany serwis

Kiedy już jakiś Samsung serwis telefonów Warszawa wpadnie nam w oko, warto w pierwszej kolejności sprawdzić na stronie internetowej serwisu (względnie można się z nim skontaktować bezpośrednio, czy to e-mailowo, czy telefonicznie), czy naprawia on smartfony interesującej nas marki. Niekiedy znajdziemy także wykaz konkretnych modeli, które są przez danego usługodawcę naprawiane, jak i listę rodzajów uszkodzeń.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że często serwisy nie wypisują wszystkich możliwych rodzajów napraw i, jeśli naszej usterki nie znajdziemy na liście, nie znaczy to, że nie da się jej naprawić w ogóle bądź nie będzie tego w stanie zrobić akurat ten serwis. Warto w takim przypadku po prostu opisać usługodawcy awarię i zapytać, czy podejmie się on naprawy.

Warto także zwrócić uwagę na cennik, jeśli znajduje się on na stronie. Należy jednak mieć na uwadze, że może on mieć jedynie charakter poglądowy, a ostateczna cena zależy od kilku różnych aspektów (rodzaju uszkodzenia, marki, modelu).

Przeczytaj opinie

Dobrym źródłem informacji na temat jakości usług dostarczanych przez dany serwis są opinie dotychczasowych klientów. Z nich dowiemy się między innymi, czy serwis działa szybo i sprawnie, czy serwisanci chętnie odpowiadają na wszelkie pytania, jak skuteczne są naprawy, a także, co ważne, czy wykorzystywane są oryginalne elementy.

Renomowane serwisy, o ile w przypadku danego uszkodzenia jest taka możliwość, na ogół starają się wykorzystywać oryginalne części zamienne. Dzięki temu będą one idealnie kompatybilne ze smartfonem i cechować się będą odpowiednio wysoką jakością. Nieoryginalne elementy mogą co prawda być tańsze, ale lepiej mimo wszystko zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że telefon zostanie przywrócony do optymalnego stanu i usterka zostanie w pełni usunięta.

Dodaj komentarz