29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Jak zacząć programować, czyli bootcamp drogą do sukcesu zawodowego

2 min read

Jak zacząć programować, czyli bootcamp drogą do sukcesu zawodowego

Nieprzypadkowo bootcamp, czyli intensywna forma nauki, cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród miłośników programowania, a także osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej trudnej branży. Wydaje się, że uczestnictwo w bootcampach jest naprawdę dobrym rozwiązaniem w obliczu ciągłego rozwoju nowoczesnych technologii.

Bootcampy to interesujące rozwiązania dla tych, którzy chcą umiejętności programistyczne lub poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Bootcampy IT są intensywnymi kursami. Ich cel jest bardzo prosty: zapewnić kursantom intensywną, przyspieszoną naukę, co stanowi przeciwieństwo studiów akademickich, które zwykle charakteryzują się dość powolnym tempem.

Z założenia bootcampy mają umożliwić kursantom przygotowanie do obowiązków, jakie wykonuje się na stanowisku programisty; główny nacisk jest tu położony na kwestie praktyczne (w przeciwieństwie do tradycyjnych studiów). Bootcampy skupiają się na konkretnych, praktycznych umiejętnościach niezbędnych do pracy na stanowiskach juniorskich w branży IT. Czas trwania takich bootcampów to zazwyczaj kilka miesięcy lub parę tygodni. 

Udział w bootcampie może przynieść Ci naprawdę liczne korzyści, w tym na przykład:

  • znajomość podstaw programowania (lub bardziej zaawansowanych metod w przypadku doświadczonych informatyków),
  • wspomniane już nastawienie na kwestie praktyczne,
  • krótki czas trwania.

Jak widać, udział w bootcampie z programowania może być inwestycją w pozycję na rynku zawodowym. Jest to wręcz świetne rozwiązanie w przypadku ambitnych ludzi zainteresowanych zdobyciem umiejętności programistycznych w krótkim czasie. Intensywna, skondensowana nauka, specjalnie zaprojektowany w tym celu program nauczania, a także możliwość nawiązania cennych kontaktów w branży to zalety, które sprawiają, że bootcampy są atrakcyjnym rozwiązaniem. Rzecz jasna, decyzja o uczestnictwie w bootcampie powinna być przemyślana, biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje i preferowany styl nauki.

Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że udział w bootcmapie o jeszcze nie wszystko, ponieważ. Chociaż tego typu wiedza może dać nam solidny background pod dalszą naukę, nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie o zdobytej podczas zajęć.

Rzecz jasna, trzeba mieć na uwadze, że bootcampy, choć popularne, wcale nie są jedynym sposobem nauki programowania. Istnieje wiele innych możliwości, wśród których wyróżnia się np.

  • kursy online,
  • samouczki,
  • literatura naukowa,
  • rozwiązywanie zadań i case’ów, w przypadku których osiągnięcia sukcesu potrzebna jest wiedza programistyczna.

Niezależnie od tego, znalezienie odpowiedniej metody nauczania (nie musi być to koniecznie bootcamp) jest absolutnym must have

Dodaj komentarz