29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Wykańczasz wnętrze nowego domu? Poznaj zalety tynków maszynowych!

2 min read
tynkarstwo

Jeżeli chcesz szybko i skutecznie wykończyć wnętrze nowo wybudowanego domu, powinieneś wiedzieć o kilku podstawowych kwestiach. Jakie tynki sprawdzą się najlepiej – czym się charakteryzują, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę oraz jakie po kolei prace należy wykonać, aby mieszkanie w nowym domu było komfortowe i obyło się bez żadnych przykrych niespodzianek.

Tynki maszynowe – nowoczesny sposób na wnętrze

Tynk maszynowy nakłada się znacznie szybciej niż ten tradycyjny. Ponadto, do jego przygotowania nie potrzeba miejsca na betoniarkę ani też miejsca na składowanie piasku lub wapna. Dzięki użyciu tego nowoczesnego tynku praca trwa nawet trzy razy krócej!

POLECAMY: tynki maszynowe Kraków – Firma Budowlana LITBUD

Zanim jednak położysz taki tynk, musisz wiedzieć, że od momentu zamknięcia stanu surowego nowego domu musi minąć mniej więcej trzy, cztery miesiące tak, aby zakładanie instalacji i nakładanie tynków było efektywne i skuteczne. Jeżeli pospieszysz się czynnościami wewnątrz domu, wówczas istnieje ryzyko, że zbyt duża wilgotność zniszczy Twój cały wysiłek.

Budowa domów w Krakowie i nie tylko – co trzeba wiedzieć

Bez względu na to, gdzie budujesz swój dom powinieneś wiedzieć o kilku podstawowych kwestiach. Nawet jeżeli nie robisz wszystkiego samodzielnie, ale wynajmujesz ekipę musisz mieć świadomość tego, jakie prace powinny być wykonane krok po kroku. Zachowanie tej kolejności zmniejsza przyszłe ryzyko usterek.

1. Po upływie trzech, czterech miesięcy od zamknięcia stanu surowego należy poprowadzić instalację:
wodno-kanalizacyjną
elektryczną
przystosować różnego rodzaju podłączenia do kaloryferów

2. Kolejnym etapem jest dokładne oczyszczenie powierzchni w miejscu, w którym będziemy nakładać tynk, czyli ścian oraz sufitów. Przede wszystkim trzeba tutaj zaznaczyć, że tynki maszynowe nakładamy na równe, czyste oraz suche powierzchnie.

3. Jeżeli już oczyściłeś ściany oraz sufit powinieneś je solidnie zagruntować odpowiednim preparatem gruntującym.

4. Następną czynnością będzie zabezpieczenie otworów okiennych dyktą, pilśnią lub folią. ISTOTNA UWAGA:drewnianych okien nigdy nie wstawiamy przed nałożeniem tynku, ponieważ utrudnia to jego wysychanie. Poza tym musisz wiedzieć, że producenci okien drewnianych nie zawsze chcą uznawać reklamację kiedy okna są wstawione przed położeniem tynków.

5. Wylewki betonowe możesz robić zarówno przed tynkowaniem ścian i sufitów lub po – wszystko zależy od sposobu w jaki pracuje ekipa lub ty sam.

6. Jeżeli planujesz założyć ogrzewanie podłogowe, wówczas możesz te prace zostawić praktycznie na sam koniec, kiedy tynki będą już położone.

7. Ostatnim etapem jest:
kafelkowanie
tapetowanie
malowanie ścian

Tynk maszynowy gipsowy świetnie się nadaje do tego, aby być podłożem dla różnego rodzaju innych materiałów. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na ścieranie a także jest ognioodporny i spełnia wszelkie standardy dotyczące bezpieczeństwa materiałów wykończeniowych.

Dodaj komentarz