29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Jak technologia ułatwia życie

2 min read
Jak technologia ułatwia życie

Jak technologia ułatwia życie

Rozwój technologii jest przydatny w wielu dziedzinach życia. Odkąd na rynku zaczęły pojawiać się urządzenia mobilne, wiele codziennych czynności stało się o wiele łatwiejszych. Można zacząć od tych najbardziej banalnych, jak przejazdy taksówką, czy zamawianie jedzenia.

Uber

Kiedy pojawiła się firma Uber wraz ze swoją usługą płatnych przejazdów, wpłynęło to na cały taksówkarski rynek. Korporacje zdały sobie sprawę, że zamawianie przewozu osób przez telefon jest metodą bardzo archaiczną. Młode pokolenie ludzi ma zupełnie inne nawyki – dla nich telefonowanie jest nieco krępujące i wszystkie czynności, które na to pozwalają – wolą wykonywać z poziomu aplikacji zainstalowanej w ich telefonach. Tyczy się to między innymi zamawiania taxi, dlatego korporacje taksówkarskie od jakiegoś czasu same projektują własne aplikacje, by nie pozostawać w tyle.

Jedzenie prze Internet

Podobnie jest zresztą z zamawianiem jedzenia. Firma Pyszne.pl jest największą tego typu w Polsce oferującą jedzenie poprzez aplikację. Wystarczy wybrać restaurację i ulubione danie, a kurier sam dowiezie nam je na miejsce. Płatność możemy uregulować zarówno kartą jak i gotówką. Nic dziwnego, że jest to bardzo cenna forma dokonywania transakcji dla młodych ludzi, którzy uwielbiają robić wszystko mobilnie. Jeżeli interfejs takiej aplikacji jest prosty, a korzystanie z niej nie stanowi problemu, jest to dodatkowym atutem. Ważne jest więc tak zwane User Experience, za które odpowiedzialność ponoszą osoby projektujące dane systemy oraz testujące je. Im bardziej dana aplikacja jest wygodna w użytku, tym lepiej. Oczywiście liczy się też marketing, z tego powodu niektóre firmy oferujące całkowicie nowatorskie rozwiązania i tak upadają, a inne, wcale nie mocno innowacyjne odnoszą rynkowe sukcesy. Nie ma jednak wątpliwości, że technologia znacznie ułatwia życie wielu osobom.

Wynajem mieszkań i miejsc parkingowych

Również podróżnicy chętnie korzystają z dobrodziejstw techniki. Wystarczy tylko wspomnieć o aplikacjach zapewniających krótkoterminowy wynajem mieszkań. Robią one prawdziwą furorę na całym świecie, ponieważ zapewniają dużą elastyczność. Wynajęcie mieszkania w dowolnym miejscu na świecie dzięki nim nie stanowi żadnego problemu. Są też innego rodzaju udogodnienia dla podróżników. Kamperowcy mogą łatwo wyszukać punkty do zaparkowania swojej przyczepy, a osoby pragnące zwiedzać miasto – znaleźć przewodnika, który ich po nim oprowadzi. Rozwój technologii znacznie ułatwił życie osobom szukającym różnego rodzaju usług, a tym, którzy je oferują umożliwił lepsze dotarcie do klientów.

Dodaj komentarz