29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Budujesz dom? Zobacz, na jakie rozwiązania warto postawić w 2021 roku

2 min read

Nie tylko materiały budowlane, ale również technologie wykorzystywane przy wykończeniu domów jednorodzinnych mocno się zmieniły na przestrzeni ostatnich paru lat. Jeśli jesteś na etapie projektu, możesz bardzo wiele rzeczy wprowadzić bądź zmodyfikować. Teraz będzie Ci zdecydowanie łatwiej, a przy okazji, taniej to zrobić niż gdy mury będą już stały. Zobacz, które rozwiązania powinny zagościć w Twoim domu.

Po pierwsze: smart home

System inteligentnego domu to coraz powszechniejsza opcja, stosowana nie tylko przez właścicieli domów, ale także mieszkań o podwyższonym standardzie. Staje się kolejnym plusem, dodawanym do oferty przez deweloperów, który ma uatrakcyjnić i przyciągnąć uwagę. Czym tak naprawdę jest smart home? To kompleksowy system wygodnego i zdalnego zarządzania wieloma funkcjonalnościami i systemami. Usługi inteligentnego zarządzania pozwalają swobodnie wpływać na stopień jasności i konfiguracje oświetlenia, ale także umożliwia programowanie czujników i gniazdek, a także ogrzewania do potrzeb konkretnych domowników, godzin czy dni tygodnia. Ustawienia łatwo dopasować również do okresu wakacyjnego, gdy nie przebywamy w domu tak często. Inteligentny osprzęt elektryczny do systemów smart home, ale również przewody elektryczne i inne elementy wchodzące w skład tradycyjnych rozwiązań oferuje hurtownia przewodów elektrycznych Electric.pl. Możesz od razu zaopatrzyć się w kompleksowo i za jednym razem w niezbędne akcesoria i urządzenia. Sklep elektryczny online oferuje dostęp do wielu praktycznych rozwiązań.

Po drugie: system alarmowy i kamery wokół domu

Ładnie urządzona posesja i okazały dom przyciągają włamywaczy. Przestępcy stają się coraz odważniejsi i bardziej zuchwali. System alarmowy stanowi doskonałą linię obrony przed nieproszonymi gośćmi. Czujki znajdujące się w pobliżu drzwi wejściowych, tarasu, okien będą strzec bezpieczeństwa i spokoju domowników. Możesz zdecydować się nie tylko na alarm, ale także kamerę, dzięki której będziesz zawsze wiedział, kto kręci się w pobliżu.

Po trzecie: głośniki pod prysznicem i w innych pomieszczeniach

Jednym z ciekawszych, współcześnie coraz powszechniej spotykanych rozwiązań, są głośniki zlokalizowane w całym domu, również w łazience. Wystarczy włączyć ulubioną muzykę, aby móc słuchać jej podczas prasowania, brania prysznica czy rutynowych porządków. Brak widocznych przewodów elektrycznych i zabudowa wszelkich komponentów w ścianach znacząco podnosi estetykę wnętrza, zaś domownikom – komfort korzystania z rozrywki.

Dodaj komentarz