29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Automaty vendingowe – praktyczne rozwiązanie dla Twojej firmy 

2 min read
automaty vendingowe

Optymalizacja procesów sprzedażowych i obsługowych jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Temu nie da się zaprzeczyć. Na jakie jednak rozwiązania postawić? Jednym z nich są automaty vendingowe. Takie urządzenia są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także pozwalają na wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań. Jakie zalety mają automaty vendingowe? Zobacz, jak mogą przysłużyć się Twojej firmie. 

Czym wyróżniają się automaty vendingowe? 

Automaty wydające, lub też inaczej nazywane vendingowe, to nowoczesne maszyny do przechowywania i wydawania produktów. Urządzenia od Irmatic są samoobsługowe i mogą znajdować się zarówno w magazynie, fabryce, sklepie, jak i poza jego granicami. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient, który dokona zakupów w sieci, może odebrać swoją paczkę w dowolnym czasie. Inwestycja w maszyny vendingowe to skuteczny sposób na usprawnienie procesów sprzedaży i wydawania produktów. Zastosowane w urządzeniach rozwiązania Click & Collect umożliwiają klientom nie tylko odebranie zakupów w dowolnym czasie (nawet jeśli sklep jest już zamknięty), ale także dokonanie transakcji bezpośrednio w maszynie. 

Wśród automatów vendingowych możemy wyróżnić dwa modele – IRlocker i IRstock. Pierwszy z nich realizuje procesy Click & Collect. Pozwala na przechowywanie produktów w skrytkach i wygodny odbiór zakupów. Maszyna wyposażona jest w funkcjonalny i nowoczesny system schowków. Co więcej, konstrukcja urządzenia odporna jest na warunki zewnętrzne. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz dokonać dowolnej konfiguracji schowków oraz szuflad. To idealne rozwiązanie zarówno do branży retail, jak i przemysłowej. 

Drugą możliwością jest natomiast maszyna vendingowa IRstock. Takie rozwiązanie umożliwia sprzedaż sklepową produktów. Maszyny wyróżniają się budową bębnową. Dodatkowo posiadają przeszklenia na bocznych ścianach. Ponadto są wyposażone w terminal płatniczy, drukarkę fiskalną oraz monitory wielkoformatowe. Takie elementy przekładają się na to, że urządzenie może być nie tylko automatem do wydawania paczek, ale także przestrzenią ekspozycyjną, reklamową i sprzedażową. 

Dlaczego warto postawić na maszyny wydające? 

Nowoczesne maszyny vendingowe pozwalają na dotarcie do większej ilości klientów i usprawniają procesy sprzedażowe. To właśnie te cechy przekładają się na rosnącą popularność tego rozwiązania. Co ważne, maszyny vendingowe są praktyczne, funkcjonalne i estetyczne. Dzięki nim możesz więc podnieść walory sprzedażowe swojego sklepu, jak i wyglądowe. W jakich branżach sprawdzą się automaty wydające? 

W przemyśle automaty przede wszystkim pełnią rolę schowków do magazynowania oraz ewidencjonowania wydań i zwrotów narzędzi produkcyjnych, a także środków ochrony osobistej. Z kolei w branży retail pozwalają na dotarcie do większej ilości klientów i optymalizują procesy sprzedażowe. Z kolei w branży medycznej automaty wydające ułatwiają bezpieczne wydawanie produktów medycznych, środków ochrony osobistej, medykamentów, farmaceutyków czy suplementów diety. 

Dodaj komentarz