29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Znaleziono lukę w iMessage, którą usunie dopiero aktualizacja iOS 9.3

1 min read
Znaleziono lukę w iMessage, którą usunie dopiero aktualizacja iOS 9.3

Naukowcy odkryli lukę w systemie szyfrowania aplikacji iMessage w iOS. Oznacza to, że hakerzy są w stanie zobaczyć twoje zdjęcia. Studenci z Uniwersytetu John Hopkins odkryli, że wada dotyczy wyłącznie systemu iOS 9 lub nowszych wersji. Poprzednie wydania systemu również mogą być jednak narażone.

Jak możemy się również dowiedzieć Apple już pracuje nad rozwiązaniem problemu i do czasu aż nie wydadzą poprawki, naukowcy nie ujawnią dokładnego problemu.

Rzecznik Apple powiedział The Washington Post “Apple dokłada wszelkich starań, aby nasze oprogramowanie było bardziej bezpieczne z każdym wydaniem aktualizacji.”

“Doceniamy zespół naukowców, którzy zidentyfikowali ten błąd i zwrócili tym naszą uwagę, więc możemy załatać lukę…Bezpieczeństwo wymaga ciągłego poświęcenia i jesteśmy wdzięczni, że społeczność programistów i naukowców pomaga nam łatać wszelkie błędy.”

Naukowcy odkryli, za pomocą oprogramowania, które naśladuje serwery Apple mogli uzyskać dostęp iMessage na telefony niektórych ludzi. Profesor Matthew D. Green, który prowadził badania nad tym przypadkiem pierwotnie zauważył problem w ubiegłym roku.

Luka w oprogramowaniu prawdopodobnie załatana wraz z wydaniem najnowszej aktualizacji iOS 9.3.

Źródło: Noewin

Dodaj komentarz