29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Zamykanie aplikacji nie wydłuża żywotności baterii urządzeń z iOS

1 min read
Zamykanie aplikacji nie wydłuża żywotności baterii urządzeń z iOS

Apple zaprzeczyło jednemu z najczęściej powtarzanemu mitowi dotyczącemu działania urządzeń z iOS. W odpowiedzi na e-mail jednego z klientów, szef Apple Craig Federighi odpowiedzialny za iOS zaprzeczył, że wyłączanie aplikacji na żądanie wydłuża pracę baterii.

Tak na prawdę pytanie było skierowane do CEO Apple, czyli Tim’a Cook’a, jednak on sam nie udzielił odpowiedzi. Użytkownik o imieniu Caleb w e-mailu zapytał czy Tim’a czy regularnie wyłącza swoje aplikacje i czy pozwala to na wydłużenie żywotności baterii. W imieniu prezesa Apple, Federighi odpowiedział krótko i stanowczo “Nie i nie”.

W przeciwieństwie do Androida, który pozwala na działanie aplikacji firm trzecich w tle, iOS po ich zamknięciu przez użytkownika całkowicie je wyłącza. To co widzimy po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku “Home” to jedynie skróty do szybszego ponownego włączenia aplikacji.

Głównym celem takiego rozwiązania jest zapewnienie płynności w każdej sytuacji oraz wydłużenie pracy baterii. Apple zastosowało taki, aby urządzenie mobilne było gotowe w każdej chwili z uwagi na ograniczenia zasobów obliczeniowych na nim.

Są też również tego wady. Dla przykładu gdy chcemy pobrać film lub inne multimedia, mapy czy cokolwiek za pośrednictwem aplikacji firmy trzeciej musi ona być cały czas włączona i nie możemy z niej wyjść, aż do zakończenia pobierania.

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz