29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Xiaomi Mi 5s z 6 GB pamięci RAM

1 min read
Xiaomi Mi 5s z 6 GB pamięci RAM

Obecnie utrzymuje się trend wśród producentów smartfonów z Androidem, aby dodawać do swoich urządzeń jak największą ilość pamięci RAM. Robią to mimo tego, że urządzenie nie będzie w stanie tego wykorzystać. Jest to podobny wyścig jak w przypadku aparatów i ilości megapikseli. Praktycznie wszystkie tegoroczne flagowce mają 4 Gb RAM, ale zdarzają się też smartfony z 6 gigabajtami pamięci RAM, co od razu brzmi lepiej. Najwyraźniej tą drogą chce również podążyć Xiaomi, pakując do swojego Mi 5S właśnie 6 GB RAM.

Obecnie na rynki Xiaomi MI jest dostępne w dwóch wariantach z 3 GB oraz 4 GB pamięci RAM. Obie wersje napędzane są przez chipset Snapdragon 821. Oprócz tego Mi 5S jest wyposażony 5.2-calowy ekran o rozdzielczości 1080p oraz 12-megapikselowy aparat. Telefon działa na Androidzie 6 Marshmallow z MIUI 8.

Pamięć wewnętrzna w modelu z 6 GB RAM to 64 GB, ale można się spodziewać, że może też pojawić się wariant z pamięcią 128 GB. Warto wspomnieć, że Mi 5S nie posada gniazda na karty microSD.

Źródło: techupdate3, PhoneArena

Dodaj komentarz