29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Xiaomi MI 5S oraz Mi 5S Plus oficjalnie zaprezentowane

3 min read
Xiaomi MI 5S oraz Mi 5S Plus oficjalnie zaprezentowane

Może nie wszystko do tej pory układała się po myśli firmy Xiaomi, ponieważ zgodnie z przewidywaniami miał być to właśnie rok tego chińskiego producenta smartfonów. Mimo tego prezentują oni dwa nowe urządzenia klasy hihg-end – Xiaomi Mi 5S i Xiaomi Mi 5S Plus. W ostatnim czasie pojawiało się mnóstwo przecieków, które nie do końca okazały się prawdziwe. Dziś nastąpiła prezentacja obu smartfonów, więc mam wszelkie informacje na ich temat.

Xiaomi Mi 5S

Do budowy poprzedniego flagowca, Xiaomi użyło szklanej oraz ceramicznej konstrukcji. W związku z trudnym procesem produkcji wiązało się to z opóźnieniami w dostawach wybranych jednostek MI 5. Tym razem do budowy wykorzystano wyłącznie metalowy korpus, który pozwala na masową produkcję bez żadnych kłopotów. Mi 5S dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych: ciemnoszarym, srebrnym, złotym i różowego złota. Ba bardziej zaokrąglone krawędzie od swojego poprzednika. Z przodu znajdziemy szkło 2.5D.

Zgodnie z oczekiwaniami, Xiaomi Mi 5S posiada bardzo wydajny chipset Snapdragon 821, który jest ulepszoną wersją Snapdragon 820. Pod maską znajdziemy również 4 pamięci RAM LPDDR4 oraz pamięć wbudowaną 64 Gb lub 128 GB. Telefon posiada wyświetlacz 5,15 cala o jasności 600 nitów oraz gamą kolorów NTSC z pokryciem do 95 %. Najistotniejszą funkcją jest jednak możliwość wykrycia czułości nacisku (Force Touch).

Xiaomi Mi 5S wyposażony jest też w ultradźwiękowy czujnik odcisków palców. Będzie to pierwszy masowo produkowany smartfon z takim rozwiązaniem. Sense ID pozwala na umieszczenie czujnika na dowolne powierzchni (w tym przypadku jest to szkło) bez konieczności tworzenia jakichkolwiek otworów. Poza tym jest bardzo szybki, dokładny i wytrzymały. Xiaomi wspomina, że zajęło wiele czasu wymagało wiele pracy i czasu inżynierów, aby zoptymalizować ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Uporano się z problemami z samym czujnikiem i optymalizacją zużycia energii.

Xiaomi Mi 5S jest wyposażony w czujnik Sony IMX378 1/2.3″ 1.55um (12-megapikseli), 51% większy niż ten w środku iPhone 6S Plus. Należy jednak pamiętać, że jest to pojedynczy moduł kamery. Tylko Mi 5S Plus jest wyposażony w podwójny moduł kamery z tyłu. Przedni aparat do selfie ma 4-megapiksele.

Aby sprawdzić, czy aparat Xiaomi Mi 5S jest dobry, firma przeprowadziła badanie na 200 użytkownikach, którzy zostali poproszeni o wybranie najlepszego zdjęcia. Spośród nich 55% (110 użytkowników) wybrało właśnie zdjęcie zrobione Mi 5S. W innym badaniu udział wzięło 159 profesjonalnych fotografów, a według Xiaomi 49 % z nich wybrało próbkę zrobioną ich własnym Mi 5S.

Xiaomi Mi 5S również posiada technologii NFC i 4G +. Powinien także wspierać odciski palców w systemach płatniczych, takich jak Xiaomi Pay w Chinach. Mi 5S posiada baterię o pojemności 3200 mAh ze wsparciem Quick Charge 3.0.

Cena Xiaomi Mi 5s wyniesie 1999 juanów (300 $) za wersję 64GB i 2299 juanów (345 $) za wersję 128GB. Nie wiadomo jeszcze jak będzie z dostępnością na rynkach takich jak Polska, ale przypomnijmy, że od niedawna marka Xiaomi jest dostępna również w naszym kraju za pośrednictwem sklepów x-kom.

Xiaomi Mi 5S Plus

Mi 5s Plus został wyposażony w 5.7-calowy ekran oraz dodatkowy moduł aparatu z tyłu (13 MP). W porównaniu do mniejszego brata, został on wyposażony w 6 GB pamięci RAM. Co ciekawe mi 5S Plus nie posiada ultradźwiękowego skanera linii papilarnych, tylko zwykły, który został umieszczony z tyłu urządzenia, pod aparatami. Może to być spowodowane wymiarami telefonu i trudnościami przy korzystaniu z tego rodzaju blokady.

Cena za Xiaomi Mi 5s Plus w konfiguracji 4 GB RAM / 64 GB ROM kosztuje 345 dolarów, a opcja z 6 GB pamięci RAM to koszt rzędu 389 $. Ceny obowiązują oczywiście w Chinach i można się spodziewać, że poza granicami tego kraju będą wyższe o 30 %. Oba telefony trafią do sprzedaży 29 września.

Źródło: GizmoChina

Dodaj komentarz