29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Xiaomi Mi 5s może zostać wyposażony w ultradźwiękową technologię czujnika linii papilarnych

1 min read
Xiaomi Mi 5s może zostać wyposażony w ultradźwiękową technologię czujnika linii papilarnych

Według doniesień z Chin, nadchodzący Xiaomi Mi 5s ma zostać wyposażony w ultradźwiękową technologię odczytu linii papilarnych od Qualcomm. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które rozpoznaje odcisk palca użytkownika za pomocą fal ultradźwiękowych, które są skanowane i następnie zamieniane w model 3D.

Zaletą Sense ID jest to, że czujnik działa na powierzchni różnych materiałów, takich jak stal, szkło, szafir, a nawet niektóre rodzaje tworzywa sztucznego. Oznacza to, że można umieścić go w dowolnym miejscu urządzenia. Xiaomi podobno planuje umieszczenie skanera pod przednim, szklanym panelem telefonu, ewentualnie pozwalając użytkownikom dotknąć ekranu w dowolnym miejscu, aby odblokować swoje urządzenie.

Oprócz tego Xiaomi Mi 5s będzie działać na najnowszym chipsecie Snapdragon 821, ma posiadać 6GB RAM oraz podwójną konfigurację aparatów z tyłu wykonaną przez firmę Samsung. Dodatkowo ekran urządzenia ma być wyposażony w funkcję Force Touch, czyli coś podobnego do 3D Touch w iPhone’ach.Najwyraźniej Mi 5S będzie to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie smartfonów 2016 roku.

Źródło: Xiaomi Today

Dodaj komentarz