29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Wyciek specyfikacji modelu Nokia E1, który ma być jednym z najtańszych

1 min read
Wyciek specyfikacji modelu Nokia E1, który ma być jednym z najtańszych

Dosłownie przed chwilą poznaliśmy pierwszy smartfon Nokia 6 z Androidem, która ogłosiła fińska firma HMD Global. Ma to być początek do wprowadzenia ponownie marki Nokia na szczyt. Doniesienia sprzed kilku dni mówi o 6-7 smartfonach, które mogą pojawić się na rynku w 2017 roku.

Oczywiście jednym z nich jest Nokia 6, która była znana wcześniej jako Nokia D1 (C), a teraz pojawiają się kolejne informacja na temat niskobudżetowego modelu Nokia E1. Według plotek będzie to najtańszy smarfon od HMD, który ma kosztować około 150 dolarów, a więc trochę ponad 600 złotych. Przewiduje się, że E1 będzie posiadał 5.2 lub 5.3-calowy wyświetlacz HD (720p). Pod maską będzie pracował Snapdragon 425 z procesorem 4-rdzeniowym (1.4 GHz) w połączeniu z układem graficznym Adreno 308. Chipset będzie wspomagany przez 2 GB pamięci RAM.

Pamięć wewnętrzna Nokii E1 ma wynieść 16 GB. Z tyłu znajdzie się aparat 13-megapikseli, a z przodu 5-megapikseli. Podobnie jak Nokia 6 ma on działać pod kontrolą systemu Android 7.0 Nugat.

Nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi jego prezentacja oraz czy trafi on na wszystkie rynki światowe. Przypomnijmy, że Nokia 6 jest na razie ekskluzywnie dostępna w sklepie JD.com.

Źródło: NPU

Dodaj komentarz