29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

WhatsApp już wkrótce z rozmowami w tle oraz 2-składnikowym uwierzytelnianiem

1 min read
WhatsApp już wkrótce z rozmowami w tle oraz 2-składnikowym uwierzytelnianiem

W wersji 2.16.341, popularna platforma komunikacji jaką jest WhatsApp wprowadza uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko w wersji beta aplikacji na Androida, ale można się spodziewać, że prędzej czy później trafi również do oficjalnego wydania. Będzie to jedna z opcji w menu obok prywatność, bezpieczeństwo i usunięcie konta WhatsApp.

Weryfikacja dwuetapowa wymaga podania hasła podczas rejestracji numer telefonu, a użytkownik musi dodać konto e-mail, aby móc zresetować swoje 6-cyfrowy kod dostępu. Po dokonaniu rejestracji nikt nie będzie w stanie zarejestrować numeru bez podania kodu lub użycia adresu e-mail podanego wcześniej.

Kolejną nowością będą rozmowy audio, które będą mogły odbywać się w tle. Oznacza to, ze użytkownicy będą mogli wykonywać inne czynności, w innych oknach bez konieczności przerywania rozmowy.

Nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi ona oficjalnie do wszystkich użytkowników, ale już teraz posiadacze urządzeń z Androidem mogą przetestować nowe funkcje dzięki programowi beta testów WhatsApp w Google Play. Użytkownicy iOS będą musieli poczekać, aż pojawi się ona oficjalnie w App Store.

Źródło: PhoneArena, TechTimes

Dodaj komentarz