29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Użyteczne aplikacje do monitorowania baterii[ANDROID]

2 min read
Użyteczne aplikacje do monitorowania baterii[ANDROID]

Bateria to największe zmartwienie posiadaczy smartfonów, ponieważ zawsze nie są tak pojemne jak byśmy tego chcieli. Niestety nie doczekaliśmy jeszcze akumulatorów, które można całkowicie naładować w kilka minut lub takich, których nie trzeba ładować wcale.

Dlatego czasem warto przyjrzeć się, które aplikacje lub gry najbardziej wpływają na zużycie naszej baterii nawet, kiedy nie używamy ich w danym momencie lub tylko tak nam się wydaje.

Istnieją aplikacje na Androida pozwalające monitorować stan baterii i wpływ programów na jej zużycie. Oto kilka przykładów:

BetterBatteryStats

Pobierz:

Jest to jedna z najlepszych aplikacji pomagających monitorować baterię jakie można pobrać na Androida. Zapewnia wnikliwe dane na temat wszystkich uruchomionych aplikacji i procesów. Dokładnie pokazuje jakie programy zużywają najwięcej energii. Co ciekawe BBS pokazuje, która z aplikacji może fałszować dane dotyczące pobieranej mocy i nas o tym ostrzec. Dane przedstawione są raczej z bardziej technicznej strony i nie każdy potrzebuje aż tak wnikliwej analizy. Przed użyciem BetterBatteryStats nasze urządzenie musi być zrootowane. Znajdziemy ją w Google Play za 10.17 zł.

GSam Battery Monitor

Pobierz:

GSam Battery Monitor to kolejny godny uwagi program do monitorowania baterii naszego urządzenia. Aplikacja zawiera funkcję App Sucker, która potrafi wykryć, które procesy i programy, które zabierają ‘nieuczciwie’ energię i ‘wysuszają’ naszą baterię. Po używaniu przez kilka dni GSam Battery Monitor dostaniemy prognozę żywotności baterii. GSam Pokazuje także zużycie baterii przez wyświetlacz, sieć komórkową, moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Również wymaga zrootowanego urządzenia.

Battery Monitor Widget

Pobierz:

Pomimo mylącej nazwy nie jest to tylko widget. Bogata w opcje aplikacja, która takie jak pokazywanie poziomu baterii w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane są zapisywane w historii i przedstawiane w postaci czytelnych i ciekawych wykresów. Poza tym zobaczymy aktualną temperaturę baterii oraz przewidywany czas jej rozładowania.

Dodaj komentarz