21 czerwca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

WebHop – darmowy internet bez limitu w zamian za oglądanie reklam

3 min read
WebHop – darmowy internet bez limitu w zamian za oglądanie reklam

Aplikację WebHop znalazłem przez przypadek w Google Play. Zainteresowało mnie to, że może ona być całkiem przydatna dla osób, który skończył się pakiet danych w najmniej odpowiednim momencie. Raz na jakiś czas taka sytuacja może się przecież zdarzyć każdemu. Za produktem stoi TVN, a aplikacja została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku.

Od chwili udostępnienia tej aplikacji, dzienny limit danych wynosił 100 MB, a więc łącznie w miesiącu można było wykorzystać około 3 GB. Jednak jak doskonale wiemy, nie ma nic za darmo, ponieważ za korzystanie z dostępu do sieci bez żadnych opłat, w zamian musimy oglądać reklamy. Sama idea jest jak najbardziej słuszna, a w tym momencie wydaje się też dobrą opcją, bo od dziś nie ma dziennego limitu wykorzystania danych.

Przyznam, że sam już kilka tygodni temu chciałem opisać tę aplikację, ale nie mogłem z niej skorzystać poprawnie i zrezygnowałem z tego uważając, że nie jest to warte zachodu dla 100 MB danych, z których i tak trudno skorzystać. Teraz zrobimy drugie podejście. Tym razem, ku mojemu zaskoczeniu aplikacja zadziałała bez większych przeszkód.

Po odpaleniu WebHop musimy zaakceptować wszelkie regulaminy, które możecie przeczytać sobie poniżej. Występuje wiele ciekawych punktów, ale przecież nie tylko my na tym mamy skorzystać dostając darmowy dostęp do internetu. WebHop tworzy połączenie VPN, aby nadzorować cały ruch.

Już po odwiedzeniu dwóch stron wyskoczyło mi stosowne okno z reklamą, którą można było wyłączyć po ok. 5 sekundach. Tak było w przeglądarce Chrome. Następnie odpaliłem Instagram i po około 1-2 minucie wyskoczyło okno z reklamą, które musimy zamknąć samemu, aby powrócić do właściwej aplikacji. Byłem ciekaw jak będzie to wyglądało w przypadku aplikacji takich jak Netflix, a więc włączyłem wybrany film i zaledwie po 16 sekundach pojawiła się reklama. W sumie tego się spodziewałem.

Pokazuje to, że ma to jedynie sens w przypadku sytuacji awaryjnych i chyba do tego zostało to stworzone. Warto więc mieć zainstalowaną aplikację na swoim telefonie z Androidem. Szczególnie, kiedy w naszym abonamencie pakiet danych jest bardzo drogi lub korzystamy z rozwiązań prepaid.

Prędkość na początku też wydaje się bardzo dobra jak na darmową (w zamian za swoje dane) usługę. Maksymalnie jest to 5 Mbps, ale z czasem prędkość ma spadać. Sprawdziłem i rzeczywiście można wyciągnąć te 5 Mb/s. Jednak do wysłania wiadomości na komunikatorze, czy wczytania pojedynczej strony jest to wystarczające. Twórcy nie informują ile trzeba wykorzystać, aby prędkość została zmniejszona.

Aplikacja WebHop dostępna jest wyłącznie na Android i można ją pobrać z Google Play. Według twórcy są oni obecnie w fazie testowania, oferując właśnie nielimitowany internet. Może okazać się, że projekt wkrótce upadnie, jeśli nie przyciągnie użytkowników.

Źródło: WebHop

Dodaj komentarz