21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Szyfrowanie end-to-end wreszcie trafia do Messengera!

2 min read
Szyfrowanie end-to-end wreszcie trafia do Messengera!

Facebook Messenger to drugi co do popularności komunikator mobilny. Oferuje ona wiele funkcji, które są w pełni wystarczalne dla dla prawie miliarda użytkowników na całym świecie. Z najnowszych są to “bogate linki” czyli podgląd tego co wysyłają nam rozmówcy, wysyłanie wideo, naklejki oraz wiele, wiele więcej.

Jest jedna rzecz, której bardzo brakuje i jest to szyfrowanie end-to-end. Facebook Messenger jest ostatnim z popularnych komunikatorów, które nie mają szyfrowanej aplikacji, więc to naturalne, że spółka będzie dążyć do rozwiązania tego problemu. Już kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że Facebook planuje wprowadzenie end-to-end, a dziś oficjalnie funkcja będzie wdrażana. W początkowej fazie będzie to proces prowadzony dla ograniczonej partii użytkowników, począwszy od dzisiaj, a następnie usługa będzie stopniowo wdrażana na całym świecie.

Opcja nie będzie włączona domyślnie, a będzie można ją włączyć opcjonalnie. Jest to związane z botami, które są wprowadzane do Messengera, a z włączoną funkcją szyfrowania nie mogłyby one działać poprawnie. Każdy będzie mógł wybrać czy chce używać szyfrowania end-to-end w swoich konwersacjach.

Szyfrowanie będzie dostępne wyłącznie w aplikacjach na Android i iOS’a, ale nie w przeglądarce na stronie Facebooka. Jest to wyraźny sygnał, że będzie to działać wyłącznie na urządzeniu mobilnym, które wybierzesz.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz