15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Szklany iPhone w przyszłym roku? Samsung może wysyłać 40 milionów paneli AMOLED

1 min read
Szklany iPhone w przyszłym roku? Samsung może wysyłać 40 milionów paneli AMOLED

Do tej pory powstało wiele plotek i spekulacji na temat tegorocznej serii iPhone 7, ale co jakiś czas pojawiają się również informacje o kolejnych latach, ponieważ Apple dopiero wtedy będzie chciało całkowicie zmienić konstrukcję. O przyszłorocznym iPhone 7S (?) mówi się, że będzie tym rewolucyjnym ze względu na 10. rocznicę od wydania pierwszego modelu.

Wiele na to wskazuje, że iPhone w 2017 roku będzie miał “ciało” wykonane w większości ze szkła, a przedni wyświetlacz będzie miał zakrzywione krawędzie. Oznacza to, że Apple będzie musiało wykorzystać panele AMOLED, aby uzyskać taki efekt. Najnowsze doniesienia mówią, że Samsung jest w stanie dostarczyć w tym celu ponad 100 milionów 5.5-calowych panel.

Oczywiście, nie wszystko zostanie dostarczony na raz, a umowa pomiędzy Samsungiem, a Apple ma obowiązywać do 2019 roku. Według tego 40 milionów paneli zostanie wysłanych w 2017 roku, w 2018 roku powiększy się do 80 milionów, a w ostatnim roku liczba ta wyniesie 120 milionów.

Bardzo dużo mówi się kto dostarczy panele OLED dla Apple, ale wydaje się, że głównym dostawcą będzie właśnie Samsung oraz być może jedna z tych firm – Sharp, JDI, AUO czy LG.

Źródło: Digitimes

Dodaj komentarz