29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Smartfony Samsung z aktualizacją do Androida Nougat już za 2-3 miesiące?

1 min read
Smartfony Samsung z aktualizacją do Androida Nougat już za 2-3 miesiące?

Choć to inny z koreańskich producentów (LG) jako pierwszy wprowadzi na rynek urządzenie z Androidem 7.0 Nougat, to Samsung również będzie dążył do jak najszybszego wprowadzenia tej iteracji systemu do wielu swoich urządzeń. Jednym z takich urządzeń jest niedawno zaprezentowany Galaxy Note 7, który do regularnej sprzedaży trafi już w przyszły piątek w niektórych regionach. Po wyjęciu z pudełka fablet działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow.

Według The Korea Times, Note 7 otrzyma aktualizację w przeciągu 2-3 miesięcy, czyli powinno to być w październiku lub listopadzie. Podobno Koh Dong-jin, prezes Samsung Mobile wspomniał o tym podczas spotkania medialnego w Korei Południowej. Mówił on, że jest to niezbędne do zbudowania stabilnej i bezproblemowej platformy. Dlatego też Samsung planuje wykonać szereg testów przed jakąkolwiek aktualizacją systemu.

Możemy się spodziewać, że również Galaxy S7 i Galaxy S7 edge zaczną otrzymywać aktualizację w podobnym terminie.

Korea Times wspomina również wcześniejsze informacje, że Samsung planuje wprowadzenie wariantu 6 GB RAM/128 GB ROM na rynek. Jako pierwszy kraj, w którym go znajdziemy będą Chiny.

Dodaj komentarz