15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Sharp prezentuje koncept bezramkowego smartfonu oraz wyświetlacz dla VR o dużej gęstości

1 min read
Sharp prezentuje koncept bezramkowego smartfonu oraz wyświetlacz dla VR o dużej gęstości

Na japońskiej wystawie CEATEC, Sharp zaprezentował dwa ciekawe wynalazki w dziedzinie wyświetlania treści VR oraz projekt smartfonu, które mogą niedługo znaleźć zastosowanie w życiu codziennym. Pierwszym z prototypów jest zestaw VR, który oferuje wyjątkową gęstość, ponad 1000 pikseli na cal. Obecnie smartfony, a raczej ich ekrany oferują co najwyżej gęstość na poziomie 500 ppi.

Ekran Sharp oferuje potencjalne podwojenie ostrość i taka gęstość ma jedynie sens w zestawach VR, gdzie wyświetlacze są zazwyczaj małe i umieszczone bardzo blisko oczu użytkownika. Na tak krótkim dystansie pomiędzy okiem, a wyświetlaczem może mieć to znaczenie, aby obraz nie był “ziarnisty”. Ekran ma zaledwie 2 cale średnicy i pracuje w rozdzielczości 2160 x 1920. Jeśli jakość obrazu będzie podobna do gęstości to doświadczenia VR mogą osiągnąć kolejny poziom.

Na tej samej wystawie Sharp zaprezentował również prototyp smartfonu z ekranem od krawędzi do krawędzi, który zajmuje praktycznie cały przedni panel. Nie wiadomo jednak, kiedy Sharp wprowadzić tę koncepcję na rynek komercyjny i czy będzie to pierwszy producent, który wprowadzi właśnie “bezramkowe” ekrany.

Źródło: PC Watch, PhoneArena

Dodaj komentarz