29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Seria HTC One nadal żyje! HTC One S9 z 5-calowym wyświetlaczem i Helio X10

2 min read
Seria HTC One nadal żyje! HTC One S9 z 5-calowym wyświetlaczem i Helio X10

HTC zaskoczyło wszystkich i wydało właśnie dziś smartfon, którego nikt się nie spodziewał. Kilka tygodni po tym, jak Tajwańczycy zaprezentowali flagowego HTC 10, teraz prezentują również One S9. Tym samym dołączając do rodziny One M9, A9, E9, X9.

Jako członek poprzedniej generacji jest bardzo podobny do M9 w takim stopniu, że można oba urządzenia pomylić ze sobą jeżeli spojrzymy na tył. Z przodu generalną zmianą jest wygląd otworów na głośniki, które zastąpiły drobne dziurki.

HTC One S9 posiada 5-calowy wyświetlacz Super LCD Full HD o nieokreślonym rodzaju Gorilla Glass. Smartfon jest zasilany przez chipset Mediatek Helio X10 (2 GHz octa-core CPU Cortex-A53) oraz 2 GB pamięci RAM. Pojemność wewnętrzna wynosi 16GB z czego 9.24 GB jest dostępne dla użytkownika. One S9 posiada także slot na microSD.

Tylny aparat ma 13 MP z przesłoną f/2.0 oraz OIS (optyczna stabilizacja obrazu). Przedni aparat do selfie ma 4MP. Wymiary tego urządzenia to 144,6 x 69,7 x 10,1 mm, a jego bateria ma pojemność prawdopodobnie 2 840 mAh.

Z przodu znajduje się głośnik BoomSound. HTC One S9 wspiera też TE z prędkością kat.4, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.1 and GPS/GLONASS/Beidou. Preinstalowany system to Android Marshmallow z HTC Sense.

Wszystkie wyżej opisane specyfikacje wskazują, że jest to raczej smartfon klasy średniej. Jednak cena może zaskoczyć, ponieważ w Niemczech wynosi ona aż 499 euro, czyli około 2200 zł.

Źródło: HTC

Dodaj komentarz