29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Sharp prawdopodobnie przyszłym dostawcą ekranów OLED dla Apple

2 min read
Sharp prawdopodobnie przyszłym dostawcą ekranów OLED dla Apple

Apple planuje wdrożenie wyświetlaczy OLED w następnej generacji iPhone’ów i według nowego raportu jest bardzo blisko porozumienia z firmą Sharp. Oczywiście będzie to zależało od tego, czy japońska spółka będzie w stanie wyprodukować ogromną ilość wyświetlaczy dla przyszłych jednostek smartfonów Apple.

Potencjalna transakcja jest częścią planu firmy Apple w celu zwiększenia liczby podmiotów świadczących usługi w zakresie ekranów OLED w celu zmniejszenia ryzyka, jeśli jeden dostawca miałby z tym problemy. Sharp już produkuje wyświetlacze LCD dla iPhone’ów, a japońska firma należy do tajwańskiego Foxconnu, który kontuje iPhone’y w Chinach.

Tegoroczne iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus nadal wykorzystuje technologię LCD. Inni producenci jak Samsung stosują w swoich flagowych produktach ekrany OLED (Galaxy S7/S7 edge czy Galaxy Note 7). Mimo tego wyświetlacz LCD iPhone 7 został oceniony według wielu jako jeden z najlepszych jaki dotąd mieliśmy w urządzeniu mobilnym. Zmiana technologii, będzie oznaczać dla Apple wiele korzyści, które powinniśmy zobaczyć już w przyszłym roku, ale dostawcą wyświetlaczy OLED nie będzie raczej firma Sharp.

Sharp ogłosił, że zainwestuje 566 milionów dolarów w rozwój produkcji OLED. Firma ma nadzieję, że na rozpoczęcie produkcji ekranów OLED do czerwca 2018, więc jeśli Apple chce umieścić OLED w 2017 roku, będzie musiało szukać innych dostawców.

Źródło: CultOfMac, Bloomberg

Dodaj komentarz