21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung spodziewa się większej sprzedaży Galaxy S8 Plus niż Galaxy S8

1 min read
Samsung spodziewa się większej sprzedaży Galaxy S8 Plus niż Galaxy S8

Samsung doskonale wie, że większym sukcesem okazał się zeszłoroczny model Galaxy S7 edge i cieszył się ogromną popularnością, a konsumenci chętniej wybierali go niż płaski Galaxy S7. Według niektórych danych 70 % sprzedaży, linii Galaxy S7 należało właśnie do większego flagowca z obustronnie zakrzywionym ekranem. Mając to na uwadze, nowy raport stwierdza, że Samsung będzie produkować więcej jednostek premium, czyli Galaxy 8 Plus od modeli Galaxy S8.

Oczywiście nie mamy jeszcze pewności, że będzie to model Galaxy S8 Plus, ale wydaje się to bardzo prawdopodobne. Wynika to z faktu, że oba tegoroczne flagowce od Samsunga będą miały zakrzywiony ekran, więc nie ma konieczności nazywania go “edge”. Większy ze smartfonów ma być wyposażony w 6.2-calowy wyświetlacz, a mniejszy w 5.7-calowy. Wielkość ekranu może być jedyną różnicą pomiędzy oboma urządzeniami.

Jeśli Samsung przewiduje podobny scenariusz jak w przypadku linii Galaxy S7, powinniśmy zobaczyć sprzedaż w proporcjach 7:3. Firma podobno chce zaprezentować zwiastun podczas targów MWC pod koniec lutego, a premiera serii Galaxy S8 odbędzie się 29 marca.

Źródło: SamMobile

Dodaj komentarz