29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung Safety Screen – gdy ekran smartfonu lub tabletu jest za blisko oczu

2 min read
Samsung Safety Screen – gdy ekran smartfonu lub tabletu jest za blisko oczu

Tablety i smartfony stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci, które bawią i uczą. Znajdziemy w nich wiele edukacyjnych i rozrywkowych gier, aplikacji oraz różnego rodzaju zabaw.

Jednak młodzi ludzie mogą zostać pochłonięci przez ciekawe rzeczy, które dzieje się na ich dużym, jasne ekranie, od których praktycznie na sekundę nie odrywają oczu. Co więcej ich buzia jest prawie sklejona z ekranem. Stwierdzono, że może to prowadzić do uzależnienia i objawów nadmiernego pobudzenia oraz co najgorsze do uszkodzenia oczu.

Według wyników badań przeprowadzonych przez firmę Samsung, niektóre z potencjalnych problemów, które mogą rozwijać się od oglądania ekrany ze zbyt bliskiej odległości może prowadzić do Syndromu widzenia komputerowego (bóle głowy, niewyraźne widzenie, suchość oczu, zmęczenie). Technologiczny gigant wpadł na świetny sposób jak pomóc dzieciom trzymać urządzenia w idealnej i bezpiecznej odległości w przyjazny sposób. Posłuży do tego nowa aplikacja o nazwie Samsung Safety Screen (SSS).

https://www.youtube.com/watch?v=1AC3_J4N6kw

Po uruchomieniu aplikacja pozostaje w tle i użytkownicy mogą swobodnie korzystać z innych gier czy programów. Wykorzystuje ona przednią kamerę urządzenia w celu ustalenia optymalnej odległości. Gdy SSS wykrywa zbyt bliską odległość oczu od ekranu wyświetla się komunikat z animowaną postacią. Po osiągnięciu optymalnej odległości okno z komunikatem znika.

Samsung Safety Screen działa na wszystkich urządzeniach z przednią kamerą oraz Androidem 4.3 lub nowszym.

Pobierz:

Dodaj komentarz