29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ oficjalne zaprezentowane!

2 min read
Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ oficjalne zaprezentowane!

Najgorętsze urządzenia tego półrocza wreszcie zaprezentowane! Oficjalnie możemy powitać flagowce Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ wśród żywych. Mimo tego, że już wcześniej udało nam się poznać ich wygląd to teraz dowiadujemy się pozostałych informacji, które są istotne. Dziś o godzinie 17 naszego czasu gigant z Korei Południowej zaprezentował swoje główne propozycje urządzeń z Androidem. Będą to oczywiści też sztandarowe produkty na najbliższe miesiące.

Samsung Galaxy S8 to 5.8-calowy smartfon z wyświetlaczem Super AMOLED firmy Samsung o rozdzielczości 2960 x 1440, który został nazwany “Infinity Display”. Natomiast Samsung Galaxy posiada równie imponujący wyświetlacz o przekątnej 6.2 cali. Proporcje ekranów w tych urządzeniach to 18.5:9, z czego 0.5 nalezy do przycisków. Pod maską obu modeli pracuje najnowszy chipset Snapdragon 835 lub Exynos 8895, które zostały wykonane w procesie 10 nm. Wszystko to wspierane jest przez 4 GB pamięci RAM LPDDR4. Pamięć wewnętrzna Galaxy S8, bez zaskoczenia wynosi 64 GB, ale można ją rozszerzyć o kolejne 256 GB za pomocą karty microSD. Jak doskonale widzimy na każdych zdjęciach, oba modele nie posiadają fizycznych przycisków z przodu, a więc zastępują je wirtualne “guziki”. Środkowy przycisk jest czuły na dotyk i sprawia wrażenie jakby był prawdziwy, podobnie wygląda to chociażby w iPhone 7.

Czytnik linii papilarnych został przeniesiony na tył urządzenia i znajdziemy go tuż obok głównego aparatu. Głównym “strzelcem” jest tu 12-megapikselowa jednostka z OIS i przesłoną f/1.7. Z przodu natomiast znajduje się aparat 8 MP do robienia selfie, z autofokusem i przesłoną f/1.7. Oprócz linii papilarnych, do zabezpieczenia telefonu możemy wykorzystać skaner tęczówki. Najlepsze jest jednak, że Galaxy S8 wyposażony został w funkcję rozpoznawania twarzy, a więc mamy tu aż 3 różne czujniki biometryczne.

Wraz z nowymi flagowcami zadebiutował asystent cyfrowy od Samsung, który poznaliśmy już kilka dni temu. Chodzi oczywiście o Bixby, który posiada dedykowany przycisk z lewej strony urządzenia. Oba urządzenia oczywiście działają na najnowszym Androidzie Nougat z interfejsem Grace UX. Samsung Galaxy S8 posiada baterię o pojemności 3000 mAh, a Galaxy S8+ posiada większą baterię o pojemności 3500 mAh. Seria Galaxy S8 posiada port USB typu C oraz gniazdo słuchawkowe.

Wymiary Galaxy S8 to 148.9 x 68.1 x 8.0 mm i waży on 155 g, natomiast jego większy brat mierzy 159.5 x 73.4 x 8.1 mm przy wadze 173g. Oba modele będą dostępne w kolorach – Black Sky, Orchid Grey, Arctic Silver. Do wszystkich jednostek dodawane będą słuchawki AKG.

Dodaj komentarz