22 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Rzekome zdjęcie Xiaomi Mi 5S oraz potwierdzenie ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych

1 min read
Rzekome zdjęcie Xiaomi Mi 5S oraz potwierdzenie ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych

Już w czerwcu tego roku, pojawiły się plotki, że nadchodzący Xiaomi Mi 5S będzie wyposażony w ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych od Qualcomm. Teraz, nowy przeciek stara się to potwierdzać. Więcej o technologi Sense ID możecie przeczytać tutaj.

Sense ID – zostało odsłonięte przez Qualcomm w marcu ubiegłego roku. Opiera się on ultradźwiękowym skanowaniu 3D i współpracuje z każdego rodzaju powierzchni, takich jak szkło, szafir, metal, aluminium i tworzywo sztuczne. Pozwala to osadzić czujnik w ramkach lub panelach, zamiast dedykowanego miejsca jak robione jest to obecnie. Umożliwi to umieszczenie czujnika pod przednim panelem telefonu, a urządzenie będzie można odblokować pod dotknięciu ekranu w dowolnym miejscu.

Według przecieków Xiaomi Mi 5S będzie zasilany przez chipset Snapdragon 821 oraz będzie wyposażony w 5.15-calowy ekran, a także 6 GB pamięci RAM lub 4 GB w zależności od wariantu. Wersje pojemnościowe również mają być dwie – 64 GB oraz 128 GB. Za zasilanie ba być odpowiedzialna bateria 3490 mAh. Z tyłu ma się znaleźć 16-megapikselowy aparat.

Do sieci trafiło również rzekome zdjęcie Mi 5S, ale wystarczy spojrzeć na przycisk Home, aby stwierdzić, że jest ono najprawdopodobniej nierealne.

Dodaj komentarz