29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Rendery, które rzekomo pokazują model Nokia D1C w trzech kolorach

2 min read
Rendery, które rzekomo pokazują model Nokia D1C w trzech kolorach

Od kilku miesięcy mówi się o powrocie marki Nokia na rynek mobilny, który jest możliwy dzięki przejęciu oddziału mobilnego od Microsoftu. Było to też możliwe od początku roku, kiedy wygasła klauzula o zakazie tworzenia smartfonów właśnie z logiem fińskiego producenta. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku miały pojawić się jeszcze trzy modele, a na początku przyszłego roku kolejne dwa lub trzy.

Najwięcej informacji do tej pory mogliśmy usłyszeć o modelu Nokia D1C, który pojawiał się w przeciekach i testach na AnTuTu oraz Geekbench. W pewnym momencie mówiło się, że będzie to 13-calowy tablet z Androidem 7.0 Nougat, jednak okazuje się to raczej nieprawdą. Teraz na portalu Weibo pojawiły się rendery, które mówi, że tak właśnie będzie wyglądać Noika D1C.

Ilustracje pokazują, że telefon będzie dostępny w kolorach czarnym, białym i złotym. Ten ostatni wariant posiada skaner linii papilarnych, a pozostałe niestety nie. Nokia D1C (według AnTuTu) będzie posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920, chipset Snapdragon 430 z procesorem octa-core i Adreno 505, 3GB pamięci RAM wraz z 32 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu telefonu znajdzie się aparat 13 MP, natomiast z przodu 8 MP.

Nie będzie to oczywiście flagowy produkt Nokii, ale możemy spodziewać się, że modele z wysokiej półki także pojawią się wkrótce na rynku. Warto zwrócić na logo NOKIA, które jest odmienne a pamiętajmy, że po przejęciu wszystkich praw do tej marki mówiło się o lekkiej zmianie wizerunku. Oczywiście może okazać, że rendery nie przedstawiają D1C, dlatego należy brać je z przymrużeniem oka.

Źródło: AndroidPure

Dodaj komentarz