29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Gry komputerowe – nowoczesna rozrywka

3 min read
Gry komputerowe – nowoczesna rozrywka

Gry komputerowe są w stanie dostarczyć rozrywkę dla całych rodzin. Obecnie mamy do czynienia z tak wielką liczbą gatunków, że naprawdę można odnaleźć coś dla siebie. Do najpopularniejszych produkcji można zaliczyć te, które polegają na strzelaniu z różnych broni w widoku pierwszoosobowym. Gry FPS – bo taka jest ich nazwa – może być zarówno bezmyślną rozwałką, jak również grą wojenną z rozbudowana fabułą i historycznymi wstawkami. Osoby lubiące akcje z pewnością zdecydują się na tytuł, który został wymieniony jako pierwszy. Jeżeli chcemy poznawać historię i sama gra jest dla nas drugorzędna to wybierzemy opcję numer dwa. Akacja takich gier może być osadzona w przeszłości, w przyszłości, w kosmosie, w innym świecie. Wszystko to zależne jest od wizji twórców, ale jedno jest niezmienne – ważnym elementem rozgrywki jest strzelanie do przeciwników z różnego arsenału broni. Zupełni innym gatunkiem są przygodówki. są to gry, które wymagają przede wszystkim logicznego myślenia. Będziemy musieli rozwiązać zagadkę wykorzystując do tego różne mechanizmy.

Rozrywka dla każdego

Najbardziej typowe są klasyczne przygotówki typu point&click, od których obecnie się odchodzi. Zwykle są one przedstawione w grafice dwuwymiarowej i na wydarzenia patrzy się z trzeciej osoby. Elementy znajdujące się na planszy mogą posłużyć nam do rozwiązania zagadki, a istotnym elementem jest prowadzenie rozmów z innymi osobami. W ten sposób można dowiedzieć się wielu rzeczy, które pomagają na ukończenie etapu. Często mamy możliwość wykorzystywania zebranych wcześniej elementów oraz łączenia ich ze sobą w nietypowy sposób. Obecnie przygodówki są nieco bardziej zaawansowane i często zbliżone konstrukcją do seriali telewizyjnych. Niektóre z nich nawet wydawane są w formie odcinków, co jeszcze bardziej potęguje takie wrażenie. Jednym z najpopularniejszych gatunków gier są RPG. Głównym założeniem takich gier jest stworzenie bohatera i jego rozwijanie w trakcie rozrywki. Możemy decydować o jego statystykach, umiejętnościach, ja również o decyzjach, które są podejmowane.

Cena gier

Najpopularniejsze są rozwiązania, w których bohater widziany jest z kamery za plecami. W ten sposób widać najwięcej przestrzeni, co ułatwia rozgrywkę. Nie jest to jednak zasada – bardzo znana seria gier RPG wykorzystuje widok pierwszoosobowy – w ten kwestii wiele zależy od twórców gry. Gier na rynku jest naprawdę wiele, a każdego roku wychodzi ich kilkaset. Jeżeli chcielibyśmy w nie wszystkie zagrać to musielibyśmy wydać naprawdę wiele pieniędzy. Na szczęście mamy możliwość kupowania gier używanych czy też wydanych jako reedycja. Są one z reguły zdecydowanie tańsze, a nie tracą nic na swoim uroku. Jeżeli nie śpieszy się nam z graniem w dniu premiery to możemy wiele zaoszczędzić. Wymiana gier Jaworzno to również świetny pomysł, który pozwoli nam się uchronić przed bankructwem. Zamiast kolekcjonować gry możemy zamienić je na inny tytuł, a ten na jeszcze kolejny – zyskamy w ten sposób długie godziny rozgrywki bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Dodaj komentarz