29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Jak wybrać odkurzacz automatyczny?

2 min read

Ponieważ nie wszystkie odkurzacze automatyczne są takie same i nie wszystkie robią to samo, stworzyliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić, jaki odkurzacz automatyczny wybrać i jakie aspekty należy wziąć pod uwagę.

Moc ssania i szczotki

Sprawdź siłę ssania mierzoną w paskalach (pa). Odkurzacz z poziomem wyższym niż 1000 Pa może oferować wynik od przeciętnego do dobrego, ale od 1500 Pa oferuje najbardziej optymalne rezultty. Osoby preferujące ciche środowisko powinny mieć świadomość, że większa moc oznacza większy hałas. Ogólnie rzecz biorąc, większość odkurzaczy ma od 60 do 70 decybeli. Jednak oprócz mocy ssania, szczotki boczne również pomagają w czyszczeniu. W zależności od systemu nawigacji, możesz potrzebować jednej (bardziej zaawansowanej) lub dwóch (mniej zaawansowanych). 

 

Autonomia i wydajność

Ponieważ odkurzacze-roboty działają w oparciu o akumulator, jednym z kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest czas prac na jednym ładowaniu i czas potrzebny na ponowne naładowanie, zanim odkurzacz będzie gotowy do ponownej pracy.

Na przykład, niektóre odkurzacze gwarantują 120 minut ciągłej pracy i potrzebują tyle samo czasu na ładowanie; podczas gdy inne napełniają się w 100 minut, ale zapewniają tylko 75 minut działania.

System filtracji i pojemność zbiornika

Należy również ocenić system filtracji. Najbardziej wydajne są filtry HEPA, które są w stanie wychwycić do 99,95% mikrocząsteczek kurzu i roztoczy bez uwalniania ich do powietrza, co czyni je idealnymi do domów ze zwierzętami. W przeciwnym razie, system EPA 11 (95%) lub EPA 12 (99,5%) może być wystarczający.

Ale oprócz systemu filtracji należy również sprawdzić pojemność zbiornika na odpady, która jest mierzona w litrach. Odpowiednia pojemność gwarantująca co najmniej jeden pełny cykl czyszczenia wynosi od 0,3 do 0,5 litra, choć wszystko zależy od wielkości domu. Niektóre odkurzacze mają wskaźnik wizualny, który można monitorować za pomocą aplikacji.

Programowanie i funkcje specjalne

Czy potrzebujesz robota odkurzającego, który musi być aktywowany ręcznie, czy wolisz taki, który możesz zaprogramować, a nawet monitorować za pomocą aplikacji mobilnej? Ważna jest również łączność i funkcje planowania.

Jeśli jesteś w domu przez cały dzień, prawdopodobnie nie będziesz mieć problemu z jego włączeniem, ale jeśli spędzasz większość czasu poza domem, możesz potrzebować odkurzacza, który można zaprogramować i który ma zaawansowane funkcje.

Większość odkurzaczy posiada funkcje automatycznego, krawędziowego i punktowego czyszczenia, a także możliwość powrotu do bazy ładującej, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Jednak te bardziej zaawansowane posiadają dodatkowe funkcje, takie jak definiowanie obszarów i pomieszczeń o ograniczonym dostępie, konfigurowanie miejsc do sprzątania lub zdalne zarządzanie za pomocą aplikacji.

 

 

Dodaj komentarz