15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Jak działają głośniki bluetooth? Od czego jest uzależniony wybór głośnika bluetooth?

3 min read

Głośniki Bluetooth są urządzeniami, które mają za zadanie odtwarzać dźwięki i muzykę, dzięki połączeniu bezprzewodowemu z telefonem lub tabletem. Nieduże i tanie urządzenia są głośniejsze niż telefon lub tablet. Sprzęt ze średniej półki cenowej zadowoli wielu użytkowników i przyda się np. na imprezy plenerowe. Jak działają te urządzenia? Jak je wybierać?

Jak działają głośniki bluetooth? Zalety tych urządzeń

Głośniki bezprzewodowe Bluetooth to świetny wybór dla osób często korzystających z tego typu rozwiązania elektronicznego. Urządzenia działają w połączeniu z laptopem, smartfonem lub tabletem. Można go połączyć również z domowym systemem audio stereo z funkcją Bluetooth, czy boomboxem. Żeby otrzymać wysoką jakość dźwięku, wystarczy połączyć głośnik z odpowiednim urządzeniem tak samo, jak słuchawki z komputerem. Zaletą tych urządzeń jest fakt, że są niedużych rozmiarów i w miarę lekkie, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w plecaku lub torbie. Można je używać praktycznie wszędzie na imprezach plenerowych, piknikach, podczas podróży samochodem czy rowerem. Jego uniwersalność i funkcjonalność przyniosła tym urządzeniom wiele miłośników. Nie potrzeba żadnego kabla i dostępu do prądu, a w razie rozładowania można go podpiąć pod powerbank i podładować.

Od czego jest uzależniony wybór głośnika bluetooth? Jakie głośniki Bluetooth wybrać?

Praktycznie wszystkie modele są w zasadzie całkowicie bezprzewodowe. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu zasilania akumulatorowego. Niektóre marki oferują głośniki Bluetooth posiadające zasilanie sieciowe. Na rynku są modele, które nie zadziałają bez podłączenia ich pod zasilanie do gniazdka. Wybór głośnika jest uzależniony tak naprawdę od ceny, jaką klient chce przeznaczyć na takie urządzenie. Najtańsze modele są małe i oferują niewielką ilość watów oraz przeciętną jakość dźwięku. Głośniki ze średnich i droższych półek cechują się wyższą jakością i głośnością dźwięku, pojemniejszym akumulatorem i dodatkowymi funkcjami np. możliwość ładowania innego urządzenia prądem z głośnika. Większe głośniki oferują wyższą jakość dźwięku oraz lepszy bas niż te mniejsze. Praktycznie wszystkie urządzenia mają wbudowane wejście micro USB lub USB typu C, dzięki czemu bez problemów można je naładować za pomocą powerbanka. Większość dostępnych na rynku elektronicznym głośników posiada wbudowaną wodoszczelność na poziomie IPX6 bądź IPX7, dzięki czemu będą one działały, nawet gdy wpadną do wody. Są bezpieczne i można ich używać nawet podczas kąpieli lub zabawy nad wodą. Wiele głośników posiada wbudowany tryb TWS, który pozwala na połączenie się dwóch urządzeń bezprzewodowo, dzięki czemu można otrzymać efekt stereo. Dlatego przed zakupem głośnika Bluetooth, warto zrobić rozeznanie i wybrać ten najlepszy.

 

Dodaj komentarz