22 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Poznaj bliżej miasto Włocławek

2 min read
Wiadomości Włocławek

Włocławek to miasto znajdujące się w centralnej części Polski. Posiada blisko 110 tysięcy mieszkańców i administracyjnie należy do województwa kujawsko-pomorskiego. Przez miasto przepływa rzeka Wisła, która dzieli miasto na dwie części – północną oraz południową. We Włocławku znajdują się dwa duże parki miejskie oraz rezerwat przyrody Kulin. Aby dowiedzieć się o tym co jest aktualnie ważne w mieście i to co dzieje się w jego okolicach warto zobaczyć na wiadomości Włocławek publikowane na portalu mojwloclawek.pl. Z czego warto jeszcze znać to miasto?

​Muzeum Historii Włocławka

Aby poznać bliżej historię miasta warto udać się do założonego tutaj w roku 1972 muzeum na ulicy Szpichlernej. Muzeum stanowi jeden z oddziałów należący do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Muzeum zostało założone w zabytkowych wnętrzach barokowych kamienic nieopodal Starego Rynku. Muzeum jest podzielone na trzy główne sekcje – dział archeologiczny, numizmatyczny oraz historyczny. Co godnego uwagi warto tutaj zobaczyć? Cała kolekcja eksponatów jest szczególnie ciekawa i zwiedzając muzeum warto zobaczyć między innymi ekspozycję jednego z najstarszych zakładów fotograficznych w mieście o nazwie “Karol Szałwiński”. W tematycznym pokoju znajdziemy autentycznie wyglądające aparaty fotograficzne z dawnych czasów, a także liczne fotografie związane z życiem miasta. Inną ciekawą ekspozycją jest dawna apteka z przełomu XIX i XX wieku znajdująca się w jednej z sal muzeum. Nie sposób nie wspomnieć również o bogatej ekspozycji archeologicznej.

​Przystań wodna na Wiśle

Ciekawie wyglądająca przystań, która zlokalizowana jest po lewej stronie Wisły. Jest to idealne miejsce na spacer, szczególnie po zmroku, w momencie w którym jest włączane specjalne oświetlenie znajdującego się nieopodal mostu – obserwację najlepiej prowadzić z dostępnego tutaj tarasu widokowego. Można także odpocząć na dostępnych tutaj licznie ławeczkach oraz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej serwowanej przez restaurację. Przystań oficjalnie została otwarta 10 maja 2014 roku i charakteryzuje się drewnianą elewacją, która pokrywa całość tej konstrukcji. Przez to prezentuje się bardzo unikatowo i potrafi swoim wyglądem przyciągnąć do siebie spacerujących niedaleko turystów. W obiekcie dostępna jest także przystań dla łodzi wioślarskich. Warto także zauważyć, że znajduje się tutaj siedziba Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, a co za tym idzie często można zauważyć pojawiających się tutaj regularnie wioślarzy.

Dodaj komentarz